FZŚ

spotkania: co drugi poniedziałek

  •  godz. 18.00 Eucharystia
  • spotkanie formacyjne

przełożony wspólnoty: brat Piotr Kryger
odpowiedzialny: o. Tomasz Jank
członków wspólnoty: ok. 10 osób.; 13 osób w postulacie (od 4 X 2021 r.)

Celem franciszkanów świeckich jest uświęcenie własne oraz apostołowanie słowem i przykładem.
Zasadami życia są pokora i miłość, a regułą: zachowywać Ewangelię Jezusa Chrystusa, naśladując św. Franciszka z Asyżu naszego założyciela.
Bierzemy czynny udział w życiu regionu, wspólnoty lokalnej i w swoich parafiach. Uczestniczymy w dniach braterstwa, dniach skupienia, adoracjach, rekolekcjach, pielgrzymkach, spotkaniach formacyjnych, opłatkowych oraz w uroczystościach odpustowych.
Droga życia FZŚ daje pewność, że idąc nią można dojść do świętości. Członkami naszego zakonu mogą zostać katolicy, którzy ukończyli 18 rok życia: ludzie stanu wolnego, żyjący w związkach małżeńskich, wdowy, wdowcy, osoby duchowne (klerycy, księża, biskupi). Wstąpienie do zakonu nie wymaga opuszczenia swojego domu czy też rezygnacji z małżeństwa. Przygotowanie do życia we wspólnocie trwa półtora roku i składa się z tzw. okresu wstępnego, postulatu i nowicjatu. Zapraszamy bardzo serdecznie i w oczekiwaniu na Twoje przyjście pozdrawiamy Cię franciszkańskim pozdrowieniem „Pokój i Dobro”, na które odpowiada się „Zawsze i wszędzie!”.

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *