OgłoszeniaOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

24 NIEDZIELA ZWYKŁA 17 IX 2017

 1. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli w ubiegłą niedzielę na naszą prośbę i złożyli swoją ofiarę na prowadzone obecnie prace remontowo-renowacyjne naszych kościołów. Przed tygodniem do puszki zebraliśmy 3600 zł. Z serca dziękujemy za ten i za każdy życzliwy gest dotyczący ratowania i pielęgnacji tak wspaniałego dziedzictwa ludzkiego ducha i kultury, jakim są nasze gotyckie kościoły Świętej Trójcy i Świętej Anny.
 2. W ostatnim czasie swoje święto patronalne obchodzili i obchodzą nasi bracia z Gdańska: brat Bartosz Duda z Domu Pojednania i Spotkań, o. Robert Twardokus z Domu prowincjalnego – prowincjalny asystent ds. powołań oraz o. Tomasz Jank – gwardian klasztoru i rektor kościoła Świętej Trójcy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej z nami modlitwy w intencji solenizantów – w poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

– w poniedziałek – święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski;

– we wtorek – święto św. Józefa z Kupertynu;

– we czwartek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;

– w sobotę – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny;

23 NIEDZIELA ZWYKŁA 10 IX 2017

 1. W naszym kościele trwa XII już edycja Festiwalu Goldbergowskiego. Szczegółowy program znajdziemy na plakatach i ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 2. W środę z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy na Różaniec Fatimski. Początek różańca o godz. 00. Po Mszy św. o godz. 18.00 dokończenie odmawiania modlitwy różańcowej podczas procesji z figurą MB Fatimskiej w naszym dużym kościele.
 3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

– we czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

– w piątek – wspomnienie NMP Bolesnej;

 1. Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniej niedzieli dziś po Mszach św. będzie można złożyć do puszki swoją osobistą ofiarę na rzecz renowacji naszej świątyni, a konkretnie na wsparcie wkładu własnego remontu elewacji i okien kaplicy Świętej Anny. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

22 NIEDZIELA ZWYKŁA 03 IX 2017

 1. W dniach od 8 do 17 września odbędzie się w naszym kościele XII już edycja Festiwalu Goldbergowskiego. Szczegółowy program znajdziemy na plakatach i ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dla wiernych uczęszczających do naszego kościoła, chcących uczestniczyć w koncertach, otrzymaliśmy od organizatorów pakiet darmowych wejściówek do odebrania u rektora kościoła.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć do puszki swoją osobistą ofiarę na rzecz renowacji naszej świątyni, a konkretnie na wsparcie wkładu własnego remontu elewacji i okien kaplicy Świętej Anny.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Z tyłu kościoła na stoliku jest wyłożony najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.
 4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzili:

– w piątek – święto Narodzenia NMP;

– w sobotę – wspomnienie bł. Anieli Salawy, patronki FZŚ
w Polsce;

21 NIEDZIELA ZWYKŁA 27 VIII 2017

 1. Z radością i wdzięcznością Bogu pragniemy poinformować, że w dniu dzisiejszym w Wilnie generał naszego zakonu o. Marco Tasca poświęci odzyskany po ponad 70 latach klasztor franciszkański.
 2. W ubiegłą niedzielę na rzecz poszkodowanych w wichurami na Pomorzu zebraliśmy 2300 zł.
 3. W dniach od 8 do 17 września odbędzie się w naszym kościele XII już edycja Festiwalu Goldbergowskiego. Szczegółowy program znajdziemy na plakatach i ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dla wiernych uczęszczających do naszego kościoła, chcących uczestniczyć w koncertach, otrzymaliśmy od organizatorów pakiet darmowych wejściówek do odebrania u rektora kościoła.
 4. W nadchodzącym tygodniu będziemy przeżywali dni odnowy wewnętrznej – I Piątek i I Sobotę miesiąca. W I sobotę zapraszamy tradycyjnie na czuwanie modlitewne z grupą Rycerstwa Niepokalanej na godz. 12.00.
 5. Po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00: Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac dzieci z Afryki, z Sudanu. Podczas wystawy jest też możliwość porozmawiania z dr Ostrowskim organizatorem prezentacji. Wystawa otwarta tylko dziś w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy.

20 NIEDZIELA ZWYKŁA 20 VIII 2017

 1. W ubiegłą niedzielę ogłaszaliśmy zbiórkę na rzecz renowacji naszej świątyni, a konkretnie na wsparcie wkładu własnego remontu elewacji i okien kaplicy Świętej Anny. Jednakże w związku z tragicznymi wydarzeniami związanymi z ostatnimi wichurami na Pomorzu dzisiejsza zbiórka jest przeznaczona na rzecz poszkodowanych rodzin i osób. Zbiórka na renowację odbędzie się w innym czasie.
 2. Tych, którzy pragną w tym roku wstąpić do naszego Zakonu lub na chwilę chcą wejść w rytm naszego życia zakonnego zapraszamy na rekolekcje dla kandydatów do Zakonu, które odbędą w naszym klasztorze w Gnieźnie w najbliższy weekend od 25 do 27 sierpnia. Natomiast młodzież męską szukającą własnej drogi życia zapraszamy na  „Franciszkańskie Rekolekcje Powołaniowe”, które odbędą się w Gdyni od jutra, czyli poniedziałku 21 sierpnia do piątku 25 sierpnia. Szczegółowe informacje o tych rekolekcjach w zakrystii, klasztorze.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła odchodzimy:

– we wtorek – wspomnienie NMP Królowej;

– we czwartek – święto św. Bartłomieja Apostoła;

-w piątek – wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona FZŚ;

– w sobotę – uroczystość NMP Częstochowskiej – jednocześnie dziękczynienie za koronację obrazu jasnogórskiego sprzed 300 lat.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA 13 VIII 2017

 1. Dziś 13 sierpnia, a zatem zapraszamy serdecznie na „Różaniec Fatimski”. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i pierwsze dwie części różańca. Po Mszy Św. procesja z figurą z Fatimy i pozostałe części różańca.
 2. Jutro przypada 76 rocznica męczeńskiej śmierci w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu Św. Maksymilian Maria Kolbe, który oddał swoje życie za drugiego człowieka. Dziękując za dar życia Św. Maksymiliana patrona naszej zakonnej, franciszkańskiej prowincji prosimy o błogosławieństwo dla nas, naszej Ojczyzny dla zakonu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. We wtorek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP Matki Bożej Zielnej. Tego dnia porządek Mszy św. niedzielny. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcimy, zgodnie ze staropolską tradycją, kwiaty i zioła. Z tej też okazji, jak każdego roku, Rycerstwo Niepokalanej rozprowadzać będzie przed kościołem kwiaty i zioła. Tego dnia wszystkie Eucharystie celebrujemy przed koronowanym wizerunkiem MB Miłosierdzia w naszym kościele Św. Anny.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć do puszki swoją osobistą ofiarę na rzecz renowacji naszej świątyni, a konkretnie na wsparcie wkładu własnego remontu elewacji i okien kaplicy Świętej Anny.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA 06 VIII 2017

 1. W piątek w liturgii Kościoła obchodzimy święto Św. Klary z Asyżu. Tego też dnia rozpoczniemy triduum przed świętem św. Maksymiliana. Zapraszamy, szczególnie członków Rycerstwa Niepokalanej oraz tych, którzy kiedykolwiek przystąpili do MI lub noszą medalik Matki Bożej Niepokalanej. Specjalne modlitwy, ponowienie aktu oddania Matce Bożej w duchu św. Maksymiliana po Mszach św. o godz. 12.00.
 2. W następną niedzielę, 13 sierpnia, zapraszamy serdecznie na „Różaniec Fatimski”. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i pierwsze dwie części różańca. Po Mszy Św. procesja z figurą z Fatimy i pozostałe części różańca.
 3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

– we wtorek – święto św. Ojca Dominika – założyciela zakonu kaznodziejskiego – dominikanów;

– w środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy
i męczennicy, patronki Europy;

17 Niedziela Zwykła 30 VII 2017

 1. W środę 2 sierpnia w kościołach Franciszkańskich przeżywamy święto MNP Anielskiej z Porcjunkuli. Tego dnia we wszystkich kościołach franciszkańskich oraz kościołach parafialnych można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny.
 2. Również w środę Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na godzinę 16.30 do wspólnego odmówienia Koronki Franciszkańskiej – rozważania radości z życia Najświętszej Maryi Panny.
 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej – I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca; W sobotę Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00.
 4. Z tyłu kościoła na stoliku jest wyłożony najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

16 Niedziela Zwykła 23 VII 2017

 1. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na rzecz zakonu kontemplacyjnego sióstr klarysek w Polsce 710 zł. Z serca, w imieniu sióstr, dziękujemy za złożone ofiary. Środki te zostaną przekazane klaryskom jak każdego roku za pośrednictwem naszej kurii prowincjalnej.
 2. 26 lipca, czyli w najbliższą środę – przypada liturgiczne wspomnienie Świętych Rodziców NMP Joachima i Anny – a zatem tzw. mały odpust związany z naszym kościołem, często nazywanym kaplicą Św. Anny. Tego dnia na Mszach św. o godz. 12.00 i 00, celebrowanych w kościele św. Anny będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie tych Mszy św. będziemy dziękowali Panu Bogu za dar naszego drogiego kościółka, jego budowniczych ogarniając jednocześnie modlitwą wszystkich, którzy na przestrzeni wieków do niego przychodzili i przychodzą. W szczególny sposób zapraszamy w tym dniu wszystkie Anny. Po Mszy św. o godz. 18.00 na dziedzińcu będzie odpustowy poczęstunek i wspólna fotografia wszystkich przybyłych do kościoła kobiet i dziewcząt o imieniu Anna.
 3. Z tyłu kościoła na stoliku jest wyłożony najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

15 Niedziela Zwykła 16 VII 2017

 1. Za półtora tygodnia – 26 lipca – przypada liturgiczne wspomnienie Świętych Rodziców NMP Joachima i Anny –
  a zatem tzw. mały odpust związany z naszym kościołem, często nazywanym kaplicą Św. Anny. Tego dnia na Mszach św. o godz. 12.00 i 00, celebrowanych w kościele św. Anny będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie tych Mszy św. będziemy dziękowali Panu Bogu za dar naszego drogiego kościółka, jego budowniczych ogarniając jednocześnie modlitwą wszystkich, którzy na przestrzeni wieków do niego przychodzili i przychodzą. W szczególny sposób zapraszamy w tym dniu wszystkie Anny. Po Mszy św. o godz. 18.00 na dziedzińcu będzie odpustowy poczęstunek i wspólna fotografia wszystkich przybyłych do kościoła kobiet i dziewcząt o imieniu Anna.
 2. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia dziś po każdej Mszy św. będzie można złożyć do puszki na dziedzińcu swoją osobistą ofiarę na rzecz zakonu kontemplacyjnego sióstr klarysek
  w Polsce.
 3. Z tyłu kościoła na stoliku jest wyłożony najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

14 Niedziela Zwykła 09 VII 2017

 1. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć do puszki swoją osobistą ofiarę na rzecz zakonu kontemplacyjnego sióstr klarysek.
 2. Z tyłu kościoła na stoliku jest wyłożony najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

– we wtorek – święto św. Benedykta opata, patrona Europy;

– w sobotę – święto św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła – nazywanego często drugim założycielem zakonu franciszkańskiego

13 NIEDZIELA ZWYKŁA  02 VII 2017

 1. W miniony czwartek przypadało święto patronalne dyrektora Domu Pojednania i Spotkań o. Piotra Pliszki. Natomiast w dniu jutrzejszym swoje imieniny obchodzi wikariusz naszej zakonnej prowincji Tomasz Ryłko. Stąd serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji drogich solenizantów wraz z braćmi z naszej prowincji zakonnej jutro podczas Mszy św. o godz. 12.00.
 2. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie ma Mszy św. akademickich o godz. 19.15. Msze św. zostaną wznowione w pierwszą niedzielę października.
 3. Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, czyli rekolekcje w drodze razem ze Św. Franciszkiem. Wyruszyć można z nami z dwóch miejsc z Elbląga 15 dni pieszego pielgrzymowania lub
  z Gdańska – 7 dni pieszego pielgrzymowania. Z Elbląga wychodzimy 28 lipca, z Gdańska 4 sierpnia dojeżdżając autokarem do pielgrzymki. Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie franciszek.elblag.pl.

 

 

 

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *