OgłoszeniaOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ TRÓJCY 27 V 2018

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Świętej Trójcy, a zatem główną, odpustową uroczystość naszego kościoła i klasztoru. Obchodzona uroczystość jest dla nas miłą okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim zaangażowanym na rzecz renowacji kościoła Świętej Trójcy, a zatem wszystkim Dobrodziejom i Darczyńcom, Wykonawcom, Konserwatorom i Nadzorującym. Główna, uroczysta Msza Św. Dziękczynna sprawowana będzie o godz. 12.00 pod przewodnictwem naszego prowincjała o. Jana Maciejowskiego.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do czwartku włącznie na 17.30.
 3. We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). W tym roku procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.30. Prosimy o udekorowanie okien domów i drogi, którą przejdzie procesja. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Będzie natomiast Msza św. na zakończenie procesji w kościele parafialnym św. Ap. Piotra i Pawła. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego, poza Mszą Św. akademicką.
 4. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy na uroczystości związane z zakończeniem trwającej 11 lat odbudowy organów z naszego dużego kościoła. O godz. 12.00 odbędzie się Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem wikariusza generalnego naszego zakonu o. Jerzego Norela z Rzymu. Podczas eucharystii będziemy dziękowali za wszystkich konserwatorów, budowniczych i Darczyńców, dzięki którym mogliśmy dokonać tego dzieła. Natomiast o godz. 15.30 odbędzie się odsłonięcie i poświęcenie instrumentu, podziękowania i przemówienia oraz koncert inauguracyjny. Na Mszy św. o godz. 12.00 zostanie też ofiarowany i zaprezentowany przez Pocztę Polską znaczek z naszymi organami przygotowany z okazji 400. lecia powstania instrumentu. Serdecznie zapraszamy na te historyczne wydarzenia wszystkich Patronów, Darczyńców oraz wiernych z naszego kościoła.
 5. Na najbliższy piątek Arcybiskup Metropolita Gdańsku mając na uwadze dobro duchowe wiernych udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się, aby tego dnia pomodlili się i intencjach Ojca Świętego Franciszka.

Dziś po Mszach o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 Pan Andrzej Szadejko zaprasza na lektorium, gdzie będzie prezentował efekty zakończonej pracy organmistrzów. Natomiast po Mszy o godz. 12.00 zapraszamy na poczęstunek na dziedzińcu.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20.05.2018

 Zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30.

 1. Niezmiernie miło nam poinformować, że w minionym tygodniu dokonaliśmy odbioru technicznego w pełni odbudowanych organów z naszego dużego kościoła. Uroczyste poświęcenie, którego dokona wikariusz generalny naszego zakonu o. Jerzy Norel z Rzymu odbędzie się za dwa tygodnie – 3 czerwca – już dziś serdecznie zapraszamy na to historyczne wydarzenie.
 2. W przyszłą niedzielę, 27 maja, w Uroczystość Świętej Trójcy serdecznie zapraszamy na uroczystą Sumę Odpustową o godz. 12.00. W czasie Eucharystii będziemy dziękowali Bogu za wszystkich Przyjaciół, Dobrodziejów i Wiernych spotykających się na modlitwie
  w naszym kościele oraz w intencji wszystkich wspierających renowację kościoła Świętej Trójcy. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę,
  w czasie sumy odpustowej, w kościele Świętej Trójcy, tradycyjnie przeznaczone będą na dalszą renowację kościoła – w tym roku na spłatę należności za wykonane prace przy organach. Za wszelką życzliwość, z którą się spotykamy i dzięki której możemy przywracać nasz kościół do dawnej świetności składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ! Po Mszy odpustowej zapraszamy na nasz dziedziniec na poczęstunek ciastem. Będzie też tradycyjne kawa, chleb ze smalcem, książki za złotówkę, pierniki „świętotrójcowe”, zabawy dla dzieci itp. Będzie też możliwość zwiedzania poddaszy kościoła, zapoznania się z pracami przeprowadzonymi przy organach – szczegóły na ulotkach.
 3. Organizowany jest franciszkański wyjazd na spotkanie młodzieży na polach Lednickich. Wyruszamy z Gdańska w sobotę 2 czerwca o godz. 5.00. Wracamy w niedzielę 3 czerwca przedpołudniem. W programie oprócz pobytu na polach Lednickich, przewidziany jest również godzinny pobyt w Gnieźnie. Koszt – 70 zł. Zapisy do poniedziałku 21 maja wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie powolanie.com.pl. Więcej informacji w zakrystii lub klasztorze.
 4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

– w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła

– we czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 13 maja 2018

 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe – codziennie na godz. 17.30.
 2. W przyszłą niedzielę w naszym kościele będziemy gościli grupę z wolontariatu misyjnego „Dzieło na misji” – wolontariat misyjny w Etiopii i Argentynie. Studenci z tego wolontariatu zbierają środki na wyjazdy do pomocy na misjach.
 3. W najbliższą sobotę przypada wigilia Zesłania Ducha Świętego. Z tej racji w naszym kościele Świętej Anny gromadzą się tradycyjnie na czuwaniu grupy misyjne, Żywy Różaniec i Rycerstwo Niepokalanej. Początek czuwania o godz. 20.00 zakończenie o 23.00 procesją do Bazyliki Mariackiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Inne grupy i kościoły stacyjne znajdziemy wypisane na plakatach
 4. Dziś 13 maja, a zatem sto pierwsza Rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej racji zapraszamy na specjalne nabożeństwo – na Różaniec Fatimski – o godz. 17.00 odmówimy przed Najświętszym Sakramentem dwie części Różańca połączone z litanią Loretańską, natomiast po Mszy św. o godz. 18.00, w procesji w naszym dużym kościele przed figurą z Fatimy odmówimy kolejne dwie części Różańca.

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA22 kwietnia 2018

 1. W kwietniu swoje święto patronalne obchodzą nasi współbracia i duszpasterze o. Marek Kiedrowicz i o. Bogusław Brzozowski. Za dostojnych solenizantów pragniemy się pomodlić i polecić ich opiece Matki Najświętszej razem z wiernymi przychodzącymi do naszego kościoła w najbliższą środę podczas Mszy św. o. godz. 18.00.
 2. 29 kwietnia przypada 100 rocznica święceń kapłańskich Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Z tej racji zapraszamy w najbliższą sobotę członków Rycerstwa Niepokalanej oraz wszystkich czcicieli tego wielkiego Patrona naszych trudnych czasów na specjalne nabożeństwa, które odprawimy po Mszach św. o godz. 12.00 i 18.00.
 3. Jutro przypada liturgiczne święto św. Wojciecha, patrona Polski i Archidiecezji Gdańskiej. Tegoroczne uroczystości patronalne ku czci św. Wojciecha odbędą się na Wzgórzu Wojciechowym 6 maja o godz. 12.00.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – z tyłu kościoła na stoliku jest wyłożony najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”.

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 08 kwietnia 2018

 1. W dzisiejszą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia zapraszamy na specjalne nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30 do naszej kaplicy Św. Anny.
 2. Jutro Kościół obchodzi liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesioną w tym roku z 25 marca ze względu przypadającą tego dnia Niedzielę Palmową).
 3. Kończy się okres rozliczeń podatkowych. Stąd dziękujemy raz jeszcze z serca wszystkim, którzy w poprzednich latach odpisali swój 1% od podatku na rzecz odbudowy naszych organów z kościoła Świętej Trójcy. Zachęcaliśmy i zachęcamy do podobnej aktywności również w tym roku, tym bardziej, że 3 czerwca pragniemy poświęcić nasze organy i do końca roku rozliczyć się z wykonawcą prac panem Wegscheiderem.
 4. Powiedz mi co czytasz, a powiem Ci kim jesteś. Powiedz mi jak się modlisz, a powiem Ci kto jest Twoim mistrzem… Św. Piotr, Św. Jan, Św. Jakub, Św. Franciszek, Św. Maksymilian Kolbe. Wszyscy oni byli uczniami Jezusa. Uczyli się modlitwy. Zapytaj siebie – Jak wygląda Twoja modlitwa? Zapytaj siebie – Kto jest Twoim Mistrzem? Odpowiedzi na te i podobne pytania będziemy szukać podczas rekolekcji, które odbędą się w najbliższy weekend w Koszalinie. Wygłosi je o. Robert Twardokus asystent Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej. Szczegółowe informacje można otrzymać w zakrystii lub w klasztorze.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – 01 04 2018

Jako Wspólnota Braci Franciszkanów życzymy Wszystkim, abyście stali się świadkami tej Wielkiej Tajemnicy, którą przeżywamy w tych dniach. Niech Pokój, który ożywił zatrwożonych Apostołów, będzie Waszym udziałem, tak byście stali się nosicielami Pokoju i Dobra. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy Was swą mocą i radością. Pan Zmartwychwstał! Alleluja! 

 1. Z serca dziękujemy za pomoc w przygotowaniach naszych kościołów na Święte Triduum Paschalne. Wszystkim, którzy sprzątali i przyozdabiali kościoły, składali swoje ofiary na kwiaty i dekoracje w kościele. Wszystkim zaangażowanym w posługę liturgiczną, członkom scholi oraz wszystkim, którzy swoją modlitewną obecnością przeżywali razem z nami Misterium Wielkich Dni.
 2. Porządek pozostałych mszy św. w dniu dzisiejszym: 9.00; 10.30; 12.00; 18.00 w kościele Św. Anny. (nie będzie Mszy św. akademickiej o godz. 19.15).
 3. Uroczyste Nieszpory, które zakończą obchody Triduum Paschalnego, odśpiewamy dziś o godz. 17.30 w kościele Św. Anny. Serdecznie zapraszamy.
 4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego; poza mszą św. akademicką, której w tym dniu nie będzie. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na KUL i inne uczelnie katolickie.

 

NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ

25 marca 2018

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień, który zanurza nas w tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w liturgii Świętych Dni, a w sposób szczególny do wspólnej celebracji Świętego Triduum Paschalnego, które stanowi szczyt całego roku liturgicznego.

Liturgię Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku sprawować będziemy o godz. 18.00. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w sobotę o godz. 21.00. Natomiast na Mszę Św. z tradycyjną procesją w poranek wielkanocny zapraszamy w niedzielę na godz. 6.00.

Liturgię Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku sprawować będziemy w dużym kościele. A zatem prosimy, aby się cieplej ubrać!

Szczegółowy program celebracji Świętego Triduum Paschalnego wyłożony jest na stolikach przy wyjściu z kościoła.

 1. Ostatnie już Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym dzisiaj o godz. 17.15
 2. Z racji przygotowywania kaplicy św. Anny do liturgii Triduum Paschalnego, w Wielką Środę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu, a Msza Święta o godz. 18.00 zostanie odprawiona w dużym kościele.
 3. Ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego” i świątecznego wystroju kościoła można składać w zakrystii i do skarbonki umieszczonej w ścianie przy ołtarzu Matki Bożej. Za wszystkich dobrodziejów
  i ofiarodawców zostanie odprawiona Msza Święta w czasie Wigilii Paschalnej.
 4. Dary serca na rzecz ubogich na okres świąteczny i poświąteczny prosimy składać przy figurze Św. Antoniego – produkty żywnościowe, ofiary pieniężne, przybory szkolne itd. Prosimy nie przynosić starej i używanej odzieży. Dary będzie można również składać do specjalnego kosza w sobotę podczas święcenia pokarmów.
 5. W czasie liturgii Wielkiego Czwartku będzie można składać w specjalnej procesji ofiarniczej jałmużnę wielkopostną, jako ofiarę swoich wyrzeczeń dla ludzi ubogich i potrzebujących, którą podjęliśmy na początku Wielkiego Postu. Z ofiar tych każdego roku są fundowane stypendia dla uczniów szkoły podstawowej.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 marca 2018

 1. Nabożeństwa wielkopostne w naszej świątyni odprawiamy:

– Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 11.30 i 17.30 oraz akademicką o godz. 19.30;

– Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.15

 1. W zakrystii kościoła oraz do skarbonki przy ołtarzu Matki Bożej można składać ofiary na kwiaty oraz dekorację na Święta Wielkiej Nocy.
 2. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej. Prosimy przynieść ze sobą palmy. Jednocześnie informujemy, że tradycyjnie własnoręcznie robione palmy przed mszami św. będą rozprowadzać członkowie Rycerstwa Niepokalanej.
 3. Jak co roku zwracamy się z prośbą o świąteczne dary żywnościowe dla ubogich. Dary prosimy składać przy figurze Św. Antoniego pod chórem w kaplicy Św. Anny. Dary te przekażemy osobom w potrzebie przez naszą grupę charytatywną „Betania”.
 4. Zapraszamy na Franciszkańską Nocną Drogę Krzyżową z Gdańska do Gdyni. Długość trasy około 30 km. Wyruszamy w najbliższy piątek 23 marca o godz. 21.30 spod kościoła Świętej Trójcy w Gdańsku, gdzie rozpoczniemy Mszą Świętą. W sobotę rano około godz. 7.00 dochodzimy do naszego kościoła franciszkańskiego w Gdyni. Idziemy ulicami, lasami oraz plażą w kilkuosobowych grupkach w zupełnym milczeniu – w wyznaczonych miejscach odczytujemy rozważania drogi krzyżowej. Udział na własną odpowiedzialność, osoby niepełnoletnie mogą iść wyłącznie z opiekunem. Więcej informacji na facebooku w wydarzeniu: Franciszkańska Nocna Droga Krzyżowa 2018.
 5. Ojcowie oblaci zapraszają na odpust do kościoła Św. Józefa, jutro na godz. 18.00.

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11marca 2018

 1. Dziś wieczorem, na Mszy św. o godz. 19.15 rozpoczynają się rekolekcje akademickie, które potrwają do środy włącznie. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza studentów i młodzież pracującą.
 2. Od przyszłej niedzieli na rekolekcje zaprasza ks. prałat Cezary Annusewicz do kościoła parafialnego św. Apostołów Piotra i Pawła. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Natomiast w dni powszednie o godz. 9.00 i 17.30.
 3. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na Wielkopostny Dzień Skupienia w sobotę 17 marca. Rozpoczęcie o godzinie 10.00 adoracją Najświętszego Sakramentu. O godzinie 11.00 odprawiona zostanie Droga Krzyżowa, a o godzinie 12.00 Msza Święta. Zapraszamy każdego, kto pragnie modlić się we wspólnocie franciszkańskiej w duchu świętego Ojca Franciszka z Asyżu.
 4. Nabożeństwa wielkopostne w naszej świątyni odprawiamy:

– Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 11.30, 17.30 oraz dla studentów i młodzieży pracującej o 19.30.

– Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.15

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 4 marca 2018

 1. W ubiegłą niedzielę zbierali do puszek na ogrzewanie naszej kaplicy 2270 zł. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory pomagali nam, pomagają, lub zechcą pomóc w spłacie rachunków za ogrzewanie gazowe i pobór prądu.
 2. Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla małżeństw „Małżeństwo w Biblii – Biblia w małżeństwie” dniach 9-11 marca czyli od najbliższego piątku na godz. 19.00. Rekolekcje prowadzi rektor naszego kościoła o. Tomasz Jank wraz ze Wspólnotą Rodzin „Źródło Życia”. Szczegóły rekolekcji na wyłożonych drukach na stoliku przy wyjściu z kościoła. Natomiast od 11 do 14 marca czyli od przyszłej niedzieli odbędą się również rekolekcje akademickie.
 3. W sobotę zapraszamy do kaplicy Św. Anny na godz. 20.00 na przedstawienie „Noc ponad miastem” – misterium w wykonaniu Grupy Teatralnej „Nazaret” z Gdyni.
 4. Nabożeństwa wielkopostne w naszej świątyni odprawiamy:

– Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 11.30, 17.30 oraz dla studentów i młodzieży pracującej o 19.30.

– Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.15

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 lutego 2018

 1. Serdecznie witamy w naszym klasztorze i kościele Janusza Szypulskiego z Olsztyna, który w tym roku będzie głosił u nas nauki rekolekcyjne. Rekolekcje w naszej świątyni będą trwały do 28 lutego, czyli do środy włącznie. Nauki będą głoszone na Mszach św. o godz. 12.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi rekolekcyjnej we wtorek i w środę od godz. 11.00 i 17.00, czyli przed Mszami św. o godz. 12.00 i 18.00.
 2. Ponadto w dniach 9-11 marca tak, jak w poprzednie lata, odbędą się rekolekcje dla małżeństw prowadzone we współpracy z naszą Wspólnotą Rodzin „Źródło Życia”. Natomiast w dniach od 11 do 14 marca odbędą się rekolekcje akademickie.
 3. Nabożeństwa wielkopostne w naszej świątyni odprawiamy:

– Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 11.30, 17.30 oraz dla studentów i młodzieży pracującej o 19.30.

– Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.15

 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Z tej racji Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się w sobotę Mszą św. o godz. 12.00.
 2. Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniej niedzieli dziś po Mszach Św. na dziedzińcu będziemy zbierali ofiary do puszek na ogrzewanie naszej kaplicy. Wiemy, że do naszego kościoła przychodzi sporo osób naprawdę ubogich, tym bardziej z serca dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości. Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory pomagali nam, pomagają, lub zechcą pomóc w spłacie rachunków za ogrzewanie gazowe i pobór prądu.

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 lutego 2018

 1. Nabożeństwa wielkopostne w naszej świątyni odprawiamy:

Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 11.30, 17.30 oraz dla studentów i młodzieży pracującej o 19.30. Ponadto w każdy poniedziałek na Drogę Krzyżową na godz. 17.15 zaprasza FZŚ.

Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.15

 1. Rekolekcje wielkopostne z naukami ogólnymi w naszej świątyni odbędą się w dniach od 25 do 28 lutego, czyli od przyszłej niedzieli, Ponadto, od 9 do 11 marca odbędą rekolekcje dla małżeństw i dla studentów od 11 do 14 marca.
 2. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na rekolekcje w Asyżu i Rzymie „Śladami Św. Franciszka” w dniach od 28 IV do 6 V. Zgłoszenia przyjmuje o. Tomasz do 10 marca.
 3. Jak co roku serdecznie zachęcamy do odpisywania 1% od podatków na rzecz odbudowy wielkich organów z naszego kościoła Świętej Trójcy za pośrednictwem Stowarzyszenia Przyjaciół Kościoła Świętej Trójcy „Dziedziniec”. Zakończenie projektu odbudowy organów planujemy na czerwiec br. Wówczas to będziemy obchodzili 400lecie powstania naszego instrumentu.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. na dziedzińcu będziemy zbierali ofiary do puszek na ogrzewanie naszej kaplicy. Wiemy, że do naszego kościoła przychodzi sporo osób naprawdę ubogich, tym bardziej z serca dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości. Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory pomagali nam, pomagają, lub zechcą pomóc w spłacie rachunków za ogrzewanie gazowe i pobór prądu.

ŚRODA POPIELCOWA 14 lutego 2018

 1. Środą popielcową rozpoczynamy w Kościele okres Wielkiego Postu. W dniu dzisiejszym obowiązuje nas post ścisły. Podczas mszy świętych, które tego dnia sprawujemy o godz. 7.00, 12.00 i 18.00, nastąpi obrzęd posypania głów popiołem na znak rozpoczęcia pokuty. W dniu dzisiejszym, podobnie zresztą jak w każdą środę zapraszamy również na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 21.00, a dziś także do spowiedzi świętej od godz. 17.15.
 2. Nabożeństwa wielkopostne w naszej świątyni odprawiamy:

– Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 11.30 i 17.30

– Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.15

Rekolekcje wielkopostne z naukami ogólnymi w naszej świątyni odbędą się w dniach od 25 do 28 lutego, czyli od drugiej niedzieli Wielkiego Postu. Ponadto, od 9 do 11 marca odbędą rekolekcje dla małżeństw.

5 NIEDZIELA ZWYKŁA 04 luty 2018

 1. 11 lutego – w przyszłą niedzielę – przypada wspomnienie NMP z Lurdes – patronalne święto wszystkich chorych oraz Apostolstwa Chorych. Po Mszy św. o godz. 12.00 będziemy udzielali namaszczenia chorych. Serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących umocnienia tym sakramentem. Jednocześnie prosimy – pomóżmy tego dnia dotrzeć do kościoła jak największej liczbie chorych.
 2. Młodzież męską szukającą własnej drogi życia zapraszamy na kolejny „Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Głównym celem tych rekolekcji jest zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej. Odbędą się one w najbliższy weekend tj. od 9 do 11 lutego w Ostródzie. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie  powolanie.com.pl.
 3. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wyłożony najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

4 NIEDZIELA ZWKŁA 28 stycznia 2018

 1. W piątek 2 lutego Kościół będzie celebrował święto Ofiarowania Pańskiego, obchodzone również jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na liturgię o godz. 12.00 i 18.00 prosimy przynieść ze sobą gromnice lub inne świece. Ofiary zebrane tego dnia na tacę będą tradycyjnie przeznaczone na wsparcie klasztorów kontemplacyjnych w archidiecezji gdańskiej. Są to klasztory: benedyktynek w Żarnowcu, betlejemitek w Grabowcu i ss. karmelitanek bosych w Gdyni Orłowie oraz Suchej Hucie.
 2. W sobotę przypada wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika – patrona cierpiących na choroby gardła – serdecznie zapraszamy na Msze Św. o godz. 00 i 18.00, podczas których osobom cierpiącym na choroby gardła udzielimy specjalnego błogosławieństwa świecami.
 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:
  I Piątek miesiąca i I sobota miesiąca. W sobotę Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na godz. 12.00 na czuwanie modlitewne.
 4. Podobnie, jak w poprzednich latach prosimy i zachęcamy do odpisywania 1% od podatku dochodowego na rzecz dokończenia odbudowy wielkich organów z kościoła Świętej Trójcy. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy na nasz apel odpowiedzieli w poprzednich latach. Prosimy jednocześnie wszystkich, którzy pragną otrzymać stosowne podziękowanie, aby w zeznaniu podatkowym zaznaczyli, że adres ofiarodawcy może być podany do wiadomości Stowarzyszenia Przyjaciół Kościoła Świętej Trójcy, poprzez które prowadzimy wspomnianą akcję. W przeciwnym razie ofiarodawca pozostaje dla nas anonimowy. Zakończenie budowy i poświecenie w pełni odbudowanego instrumentu planujemy na dzień 3 czerwca obecnego roku. Do tego czasu musi uzbierać jeszcze około 200 tys. złotych.

3 NIEDZIELA 21 STYCZNIA 2018

 1. 21 stycznia, czyli dzisiaj mija 27. rocznica nominacji biskupiej Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia, którą otrzymał z rąk Ojca Świętego Jana Pawła II – 21 stycznia 1991 r. Pamiętajmy w modlitwie w intencji pasterza naszej archidiecezji.
 2. Zapraszamy na rekolekcje: „Śladami Św. Franciszka szukamy dróg do Pana – Asyż–Rzym 2018”. Wyjazd na rekolekcje autokarem 28 kwietnia. Powrót do Gdańska 6 maja. Szczegółowe informacje o wyjeździe u o. Tomasza – rektora kościoła.
 3. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wyłożony najnowszy numer Gościa Niedzielnego i nasza „Gazeta Franciszkańska”.

2 NIEDZIELA ZWYKŁA 14 STYCZNIA 2018

 1. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy w minioną środę i w miniony czwartek wzięli udział w uroczystościach żałobnych i pogrzebowych naszego współbrata o. Dariusza Dembkowskiego. Budujący i wzruszający był dla nas franciszkanów tak liczny udział wiernych przychodzących do naszego kościoła, tym bardziej, że o. Dariusz nie był związany z naszym ośrodkiem duszpasterskim.
 2. W najbliższą sobotę, 20 stycznia, serdecznie zapraszamy na jasełka przygotowane przez dzieci i pedagogów z przedszkola „Wesoła Wyspa”. Występ dzieci odbędzie się o godz. 11.00 w kaplicy Św. Anny. Stąd też w sobotę Msza św. o godz. 12.00 odbędzie się w dużym kościele.
 3. Młodzież męską szukającą własnej drogi życia zapraszamy na kolejny „Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Głównym celem tych rekolekcji jest zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej. Odbędą się one w najbliższy weekend tj. od 19 do 21 stycznia przy naszym klasztorze w Koszalinie. Szczegółowe informacje w zakrystii lub klasztorze.
 4. Zapraszamy na rekolekcje: „Śladami Św. Franciszka szukamy dróg do Pana – Asyż–Rzym 2018”. Wyjazd na rekolekcje autokarem 28 kwietnia. Powrót do Gdańska 6 maja. Szczegółowe informacje o wyjeździe u o. Tomasza – rektora kościoła.

 

 

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *