OgłoszeniaOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 marca 2018

 1. Nabożeństwa wielkopostne w naszej świątyni odprawiamy:

– Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 11.30 i 17.30 oraz akademicką o godz. 19.30;

– Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.15

 1. W zakrystii kościoła oraz do skarbonki przy ołtarzu Matki Bożej można składać ofiary na kwiaty oraz dekorację na Święta Wielkiej Nocy.
 2. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej. Prosimy przynieść ze sobą palmy. Jednocześnie informujemy, że tradycyjnie własnoręcznie robione palmy przed mszami św. będą rozprowadzać członkowie Rycerstwa Niepokalanej.
 3. Jak co roku zwracamy się z prośbą o świąteczne dary żywnościowe dla ubogich. Dary prosimy składać przy figurze Św. Antoniego pod chórem w kaplicy Św. Anny. Dary te przekażemy osobom w potrzebie przez naszą grupę charytatywną „Betania”.
 4. Zapraszamy na Franciszkańską Nocną Drogę Krzyżową z Gdańska do Gdyni. Długość trasy około 30 km. Wyruszamy w najbliższy piątek 23 marca o godz. 21.30 spod kościoła Świętej Trójcy w Gdańsku, gdzie rozpoczniemy Mszą Świętą. W sobotę rano około godz. 7.00 dochodzimy do naszego kościoła franciszkańskiego w Gdyni. Idziemy ulicami, lasami oraz plażą w kilkuosobowych grupkach w zupełnym milczeniu – w wyznaczonych miejscach odczytujemy rozważania drogi krzyżowej. Udział na własną odpowiedzialność, osoby niepełnoletnie mogą iść wyłącznie z opiekunem. Więcej informacji na facebooku w wydarzeniu: Franciszkańska Nocna Droga Krzyżowa 2018.
 5. Ojcowie oblaci zapraszają na odpust do kościoła Św. Józefa, jutro na godz. 18.00.

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11marca 2018

 1. Dziś wieczorem, na Mszy św. o godz. 19.15 rozpoczynają się rekolekcje akademickie, które potrwają do środy włącznie. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza studentów i młodzież pracującą.
 2. Od przyszłej niedzieli na rekolekcje zaprasza ks. prałat Cezary Annusewicz do kościoła parafialnego św. Apostołów Piotra i Pawła. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Natomiast w dni powszednie o godz. 9.00 i 17.30.
 3. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na Wielkopostny Dzień Skupienia w sobotę 17 marca. Rozpoczęcie o godzinie 10.00 adoracją Najświętszego Sakramentu. O godzinie 11.00 odprawiona zostanie Droga Krzyżowa, a o godzinie 12.00 Msza Święta. Zapraszamy każdego, kto pragnie modlić się we wspólnocie franciszkańskiej w duchu świętego Ojca Franciszka z Asyżu.
 4. Nabożeństwa wielkopostne w naszej świątyni odprawiamy:

– Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 11.30, 17.30 oraz dla studentów i młodzieży pracującej o 19.30.

– Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.15

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 4 marca 2018

 1. W ubiegłą niedzielę zbierali do puszek na ogrzewanie naszej kaplicy 2270 zł. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory pomagali nam, pomagają, lub zechcą pomóc w spłacie rachunków za ogrzewanie gazowe i pobór prądu.
 2. Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla małżeństw „Małżeństwo w Biblii – Biblia w małżeństwie” dniach 9-11 marca czyli od najbliższego piątku na godz. 19.00. Rekolekcje prowadzi rektor naszego kościoła o. Tomasz Jank wraz ze Wspólnotą Rodzin „Źródło Życia”. Szczegóły rekolekcji na wyłożonych drukach na stoliku przy wyjściu z kościoła. Natomiast od 11 do 14 marca czyli od przyszłej niedzieli odbędą się również rekolekcje akademickie.
 3. W sobotę zapraszamy do kaplicy Św. Anny na godz. 20.00 na przedstawienie „Noc ponad miastem” – misterium w wykonaniu Grupy Teatralnej „Nazaret” z Gdyni.
 4. Nabożeństwa wielkopostne w naszej świątyni odprawiamy:

– Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 11.30, 17.30 oraz dla studentów i młodzieży pracującej o 19.30.

– Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.15

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 lutego 2018

 1. Serdecznie witamy w naszym klasztorze i kościele Janusza Szypulskiego z Olsztyna, który w tym roku będzie głosił u nas nauki rekolekcyjne. Rekolekcje w naszej świątyni będą trwały do 28 lutego, czyli do środy włącznie. Nauki będą głoszone na Mszach św. o godz. 12.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi rekolekcyjnej we wtorek i w środę od godz. 11.00 i 17.00, czyli przed Mszami św. o godz. 12.00 i 18.00.
 2. Ponadto w dniach 9-11 marca tak, jak w poprzednie lata, odbędą się rekolekcje dla małżeństw prowadzone we współpracy z naszą Wspólnotą Rodzin „Źródło Życia”. Natomiast w dniach od 11 do 14 marca odbędą się rekolekcje akademickie.
 3. Nabożeństwa wielkopostne w naszej świątyni odprawiamy:

– Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 11.30, 17.30 oraz dla studentów i młodzieży pracującej o 19.30.

– Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.15

 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Z tej racji Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się w sobotę Mszą św. o godz. 12.00.
 2. Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniej niedzieli dziś po Mszach Św. na dziedzińcu będziemy zbierali ofiary do puszek na ogrzewanie naszej kaplicy. Wiemy, że do naszego kościoła przychodzi sporo osób naprawdę ubogich, tym bardziej z serca dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości. Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory pomagali nam, pomagają, lub zechcą pomóc w spłacie rachunków za ogrzewanie gazowe i pobór prądu.

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 lutego 2018

 1. Nabożeństwa wielkopostne w naszej świątyni odprawiamy:

Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 11.30, 17.30 oraz dla studentów i młodzieży pracującej o 19.30. Ponadto w każdy poniedziałek na Drogę Krzyżową na godz. 17.15 zaprasza FZŚ.

Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.15

 1. Rekolekcje wielkopostne z naukami ogólnymi w naszej świątyni odbędą się w dniach od 25 do 28 lutego, czyli od przyszłej niedzieli, Ponadto, od 9 do 11 marca odbędą rekolekcje dla małżeństw i dla studentów od 11 do 14 marca.
 2. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na rekolekcje w Asyżu i Rzymie „Śladami Św. Franciszka” w dniach od 28 IV do 6 V. Zgłoszenia przyjmuje o. Tomasz do 10 marca.
 3. Jak co roku serdecznie zachęcamy do odpisywania 1% od podatków na rzecz odbudowy wielkich organów z naszego kościoła Świętej Trójcy za pośrednictwem Stowarzyszenia Przyjaciół Kościoła Świętej Trójcy „Dziedziniec”. Zakończenie projektu odbudowy organów planujemy na czerwiec br. Wówczas to będziemy obchodzili 400lecie powstania naszego instrumentu.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. na dziedzińcu będziemy zbierali ofiary do puszek na ogrzewanie naszej kaplicy. Wiemy, że do naszego kościoła przychodzi sporo osób naprawdę ubogich, tym bardziej z serca dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości. Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory pomagali nam, pomagają, lub zechcą pomóc w spłacie rachunków za ogrzewanie gazowe i pobór prądu.

ŚRODA POPIELCOWA 14 lutego 2018

 1. Środą popielcową rozpoczynamy w Kościele okres Wielkiego Postu. W dniu dzisiejszym obowiązuje nas post ścisły. Podczas mszy świętych, które tego dnia sprawujemy o godz. 7.00, 12.00 i 18.00, nastąpi obrzęd posypania głów popiołem na znak rozpoczęcia pokuty. W dniu dzisiejszym, podobnie zresztą jak w każdą środę zapraszamy również na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 21.00, a dziś także do spowiedzi świętej od godz. 17.15.
 2. Nabożeństwa wielkopostne w naszej świątyni odprawiamy:

– Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 11.30 i 17.30

– Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.15

Rekolekcje wielkopostne z naukami ogólnymi w naszej świątyni odbędą się w dniach od 25 do 28 lutego, czyli od drugiej niedzieli Wielkiego Postu. Ponadto, od 9 do 11 marca odbędą rekolekcje dla małżeństw.

5 NIEDZIELA ZWYKŁA 04 luty 2018

 1. 11 lutego – w przyszłą niedzielę – przypada wspomnienie NMP z Lurdes – patronalne święto wszystkich chorych oraz Apostolstwa Chorych. Po Mszy św. o godz. 12.00 będziemy udzielali namaszczenia chorych. Serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących umocnienia tym sakramentem. Jednocześnie prosimy – pomóżmy tego dnia dotrzeć do kościoła jak największej liczbie chorych.
 2. Młodzież męską szukającą własnej drogi życia zapraszamy na kolejny „Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Głównym celem tych rekolekcji jest zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej. Odbędą się one w najbliższy weekend tj. od 9 do 11 lutego w Ostródzie. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie  powolanie.com.pl.
 3. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wyłożony najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

4 NIEDZIELA ZWKŁA 28 stycznia 2018

 1. W piątek 2 lutego Kościół będzie celebrował święto Ofiarowania Pańskiego, obchodzone również jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na liturgię o godz. 12.00 i 18.00 prosimy przynieść ze sobą gromnice lub inne świece. Ofiary zebrane tego dnia na tacę będą tradycyjnie przeznaczone na wsparcie klasztorów kontemplacyjnych w archidiecezji gdańskiej. Są to klasztory: benedyktynek w Żarnowcu, betlejemitek w Grabowcu i ss. karmelitanek bosych w Gdyni Orłowie oraz Suchej Hucie.
 2. W sobotę przypada wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika – patrona cierpiących na choroby gardła – serdecznie zapraszamy na Msze Św. o godz. 00 i 18.00, podczas których osobom cierpiącym na choroby gardła udzielimy specjalnego błogosławieństwa świecami.
 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:
  I Piątek miesiąca i I sobota miesiąca. W sobotę Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na godz. 12.00 na czuwanie modlitewne.
 4. Podobnie, jak w poprzednich latach prosimy i zachęcamy do odpisywania 1% od podatku dochodowego na rzecz dokończenia odbudowy wielkich organów z kościoła Świętej Trójcy. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy na nasz apel odpowiedzieli w poprzednich latach. Prosimy jednocześnie wszystkich, którzy pragną otrzymać stosowne podziękowanie, aby w zeznaniu podatkowym zaznaczyli, że adres ofiarodawcy może być podany do wiadomości Stowarzyszenia Przyjaciół Kościoła Świętej Trójcy, poprzez które prowadzimy wspomnianą akcję. W przeciwnym razie ofiarodawca pozostaje dla nas anonimowy. Zakończenie budowy i poświecenie w pełni odbudowanego instrumentu planujemy na dzień 3 czerwca obecnego roku. Do tego czasu musi uzbierać jeszcze około 200 tys. złotych.

3 NIEDZIELA 21 STYCZNIA 2018

 1. 21 stycznia, czyli dzisiaj mija 27. rocznica nominacji biskupiej Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia, którą otrzymał z rąk Ojca Świętego Jana Pawła II – 21 stycznia 1991 r. Pamiętajmy w modlitwie w intencji pasterza naszej archidiecezji.
 2. Zapraszamy na rekolekcje: „Śladami Św. Franciszka szukamy dróg do Pana – Asyż–Rzym 2018”. Wyjazd na rekolekcje autokarem 28 kwietnia. Powrót do Gdańska 6 maja. Szczegółowe informacje o wyjeździe u o. Tomasza – rektora kościoła.
 3. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wyłożony najnowszy numer Gościa Niedzielnego i nasza „Gazeta Franciszkańska”.

2 NIEDZIELA ZWYKŁA 14 STYCZNIA 2018

 1. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy w minioną środę i w miniony czwartek wzięli udział w uroczystościach żałobnych i pogrzebowych naszego współbrata o. Dariusza Dembkowskiego. Budujący i wzruszający był dla nas franciszkanów tak liczny udział wiernych przychodzących do naszego kościoła, tym bardziej, że o. Dariusz nie był związany z naszym ośrodkiem duszpasterskim.
 2. W najbliższą sobotę, 20 stycznia, serdecznie zapraszamy na jasełka przygotowane przez dzieci i pedagogów z przedszkola „Wesoła Wyspa”. Występ dzieci odbędzie się o godz. 11.00 w kaplicy Św. Anny. Stąd też w sobotę Msza św. o godz. 12.00 odbędzie się w dużym kościele.
 3. Młodzież męską szukającą własnej drogi życia zapraszamy na kolejny „Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Głównym celem tych rekolekcji jest zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej. Odbędą się one w najbliższy weekend tj. od 19 do 21 stycznia przy naszym klasztorze w Koszalinie. Szczegółowe informacje w zakrystii lub klasztorze.
 4. Zapraszamy na rekolekcje: „Śladami Św. Franciszka szukamy dróg do Pana – Asyż–Rzym 2018”. Wyjazd na rekolekcje autokarem 28 kwietnia. Powrót do Gdańska 6 maja. Szczegółowe informacje o wyjeździe u o. Tomasza – rektora kościoła.

 

 

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *