OgłoszeniaOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

32 NIEDZIELA ZWYKŁA 12 11 2017

 1. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli na Mszach św. gościmy przedstawiciela Gdańskiego Wyższego Seminarium Duchownego, który wygłosi do nas stosowne Słowo Boże. Ofiary złożone dziś na tacę, będą w całości przeznaczone na Wyższe Seminarium w Gdańsku Oliwie.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe codziennie przez cały listopad na 17.30. Ponadto w naszym kościele przez cały listopad, w intencji poleconych zmarłych, sprawujemy Msze św. na sposób gregoriański o godz. 18.00. Kartki wypominkowe można jeszcze składać w zakrystii.
 3. Odkąd 71 lat temu o. Gerard Domka przywiózł z Wilna do Gdańska obraz Matki Bożej Miłosierdzia – kopię obrazu MB Ostrobramskiej – przed Jej uroczystością przypadającą 16 listopada, nieprzerwanie obchodzono w naszym kościele uroczystą nowennę – tzw. Opieki. Zapraszamy zatem na Msze św. z homiliami nowennowymi do wtorku włącznie na godz. 12.00 i 18.00. Kazania nowennowe głosi rektor kościoła o. Tomasz Jank. Główna Msza św. odpustowa zostanie odprawiona w wigilię uroczystości Matki Bożej Miłosierdzia we środę 15 XI o godz. 18.00. Uroczystej Liturgii będzie przewodniczył Metropolita Gdański ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Poinformujmy o uroczystości i zaprośmy wszystkich związanych teraz i w przeszłości z naszą Matką Bożą. Przed Mszą św. o godz. 17.30 odśpiewamy przy świecach starożytny hymn ku czci NMP „Akatyst”.

 

31 NIEDZIELA ZWYKŁA 05 11 2017

 1. Zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe codziennie przez cały listopad na 17.30. Ponadto w naszym kościele przez cały listopad, w intencji poleconych zmarłych, sprawujemy Msze św. na sposób gregoriański o godz. 18.00. Kartki wypominkowe można jeszcze składać w zakrystii.
 2. Odkąd 71 lat temu o. Gerard Domka przywiózł z Wilna do Gdańska obraz Matki Bożej Miłosierdzia – kopię obrazu MB Ostrobramskiej – przed Jej uroczystością przypadającą 16 listopada, nieprzerwanie obchodzono w naszym kościele uroczystą nowennę – tzw. Opieki. Zapraszamy zatem na Msze św. z homiliami nowennowymi codziennie od wtorku na godz. 00 i 18.00. Kazania nowennowe będzie głosił rektor kościoła o. Tomasz Jank. Główna Msza św. odpustowa zostanie odprawiona we czwartek 16 XI o godz. 18.00.
 3. W sobotę 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Serdecznie zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Tego dnia na wspólną Eucharystię w intencji Ojczyzny do Bazyliki Mariackiej na godz. 12.00 zaprasza Metropolita Gdański.

UROCZYSTOŚĆ  WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

01 11 2017

 1. Rozpoczyna się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. W pięknej, polskiej tradycji pamięć tę wyrażamy m.in. w nabożeństwie wypominkowym. Zachęcamy zatem do wypisania imion swoich bliskich zmarłych na wyłożonych drukach, które prosimy składać w zakrystii. Z serca dziękujemy za wszelkie złożone przy okazji ofiary na rzecz klasztoru i kościoła. Nabożeństwo wypominkowe w naszej świątyni odprawiane będzie codziennie przez cały listopad o godz. 17.30. Ponadto w intencji zmarłych poleconych w wypominkach w naszym kościele przez cały listopad będziemy sprawowali Msze św. na sposób gregoriański o godz. 18.00.
 2. Wierni, którzy w dniu dzisiejszym lub jutro nawiedzą kościół, albo kaplicę publiczną mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni trzeba odmówić Ojcze nasz…, Wierzę… oraz należy wypełnić inne warunki: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Św. i odmówić modlitwę w intencji Ojca Św.

Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.

Jutro w Kościele przeżywamy Dzień Zaduszny – dzień modlitw za naszych bliskich zmarłych. Stąd serdecznie zapraszamy na godz. 17.30 na  procesję żałobną po naszym kościele Św. Trójcy. Modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych oraz zmarłych pochowanych na przestrzeni wieków
w naszym kościele i w jego pobliżu.

 

UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 29 10 2017

 1. Serdecznie zapraszamy dziś, jutro i we wtorek na ostatnie, październikowe nabożeństwa różańcowe na godz. 17.30.
 2. We środę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli uczcimy tych wszystkich, którzy doświadczają już chwały zbawionych w niebie. Porządek Mszy św. niedzielny z wyjątkiem Mszy św. akademickiej. Msze o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 zostaną odprawione w dużym kościele.
 3. W środę przeżywamy tzw. Dzień Zaduszny – dzień modlitw za naszych bliskich zmarłych. Tego dnia zapraszamy na Msze św. na godz. 12.00 i 18.00, a także na godz. 17.30 na procesję żałobną po naszym kościele Świętej Trójcy. Modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych oraz zmarłych pochowanych na przestrzeni wieków w naszym kościele i w jego pobliżu.
 4. W piątek 3 listopada modlimy się w naszych kościołach franciszkańskich za zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Serafickiego.
 5. Rozpoczyna się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. W pięknej, polskiej tradycji pamięć tą wyrażamy m.in. w nabożeństwie wypominkowym. Zachęcamy do wypisania imion swoich bliskich zmarłych na wyłożonych drukach, które prosimy składać w zakrystii. Nabożeństwo wypominkowe w naszej świątyni odprawiane będzie codziennie przez cały listopad o godz. 17.30. Ponadto w intencji zmarłych poleconych w wypominkach w naszym kościele przez cały listopad będziemy sprawowali Msze św. na sposób gregoriański o godz. 18.00.

W sobotę zapraszamy Rycerstwo Niepokalanej oraz wszystkich wiernych, którym bliskie są maryjne nabożeństwa pierwszej soboty miesiąca na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się na Mszy Św. o godz. 12.00.

29 NIEDZIELA ZWYKŁA  22 X 2017

 1. W ubiegłą niedzielę na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku zebraliśmy i przekazaliśmy 980 zł.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe przez cały październik codziennie o godz. 17.30.
 3. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. W pięknej, polskiej tradycji pamięć tę wyrażamy m.in. w nabożeństwie wypominkowym. Zachęcamy do wypisania imion swoich bliskich zmarłych na wyłożonych drukach, które prosimy składać w zakrystii. W intencji zmarłych poleconych w wypominkach w naszym kościele przez cały listopad będziemy dodatkowo sprawowali Mszę św. na sposób gregoriański o godz. 18.00. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane przy okazji ofiary.

Przy wyjściu z kościoła na stoliku są wyłożone druki na których możemy udzielić swojego poparcia Komitetowi Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA  15 X 2017

 1. W ubiegłą niedzielę na papieskie dzieło stypendialne zebraliśmy i przekazaliśmy 1290 zł.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe przez cały październik codziennie o godz. 17.30.
 3. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. W pięknej, polskiej tradycji pamięć tę wyrażamy m.in. w nabożeństwie wypominkowym. Zachęcamy do wypisania imion swoich bliskich zmarłych na wyłożonych drukach, które prosimy składać w zakrystii. W intencji zmarłych poleconych
  w wypominkach w naszym kościele przez cały listopad będziemy dodatkowo sprawowali Mszę św. na sposób gregoriański o godz. 18.00. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane przy okazji ofiary.
 4. Serdecznie zapraszamy na ostatni z koncertów organowych odbywających się w ramach festiwalu Organy Plus. Koncert o godz. 15.30. Szczegółowe informacje o koncercie znajdziemy na ulotkach i plakatach.
 5. Młodzież męską szukającą własnej drogi życia zapraszamy na kolejny „Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Głównym celem tych rekolekcji jest zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej. Odbędą się one od 20 do 22 października przy naszym klasztorze w Lęborku. Zgłoszenia do poniedziałku 16 października. Szczegółowe informacje otrzymamy w zakrystii, klasztorze
 6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;

– we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa
i męczennika;

– we środę – święto św. Łukasza Ewangelisty;

– w piątek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;

– w sobotę – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, franciszkańskiego biskupa;

Na prośbę Metropolity Gdańskiego po Mszy św. na dziedzińcu można do puszki złożyć osobistą ofiarę na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku. Zbiórka jest odpowiedzią Kościoła w Polsce na apel Konferencji Episkopatu Meksyku.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA  01 X 2017

 1. Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe przez cały październik codziennie na godz. 17.30.
 2. We wtorek, 3 października, po Mszy Św. o godz. 18.00, zapraszamy na uroczysty Transitus – czyli nabożeństwo chwalebnej śmierci Św. Ojca Franciszka. Nabożeństwo odbędzie się przy ołtarzu Stygmatyzacji Świętego Biedaczyny z Asyżu w Prezbiterium kościoła Świętej Trójcy.
 3. We środę będziemy przeżywali Uroczystość Św. Ojca Franciszka. Stąd nasza franciszkańska wspólnota serdecznie zaprasza do wspólnej modlitwy. Na Mszy Św. o godz. 00 zostaną po raz kolejny wręczone tzw. stypendia Św. Franciszka dla ośmiu uczniów szkoły podstawowej nr 67 przy ul. Żabi Kruk. Na stypendia zostały przeznaczone, jak co roku, ofiary złożone w naszym kościele podczas jałmużny postnej w Wielki Czwartek. Tego samego dnia Mszy Św. o godz. 18.00 tradycyjnie będą przewodniczyli oo. Dominikanie. Msze Św. odbędą się w Prezbiterium kościoła Świętej Trójcy przy ołtarzu Św. Franciszka.
 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej
  I Czwartek, I Piątek miesiąca i I Sobota miesiąca. Z tej też racji zapraszamy na czuwanie modlitewne z grupą Rycerstwa Niepokalanej na godz. 12.00.
 5. Od dziś zapraszamy studentów i młodzież pracującą na niedzielne Msze Św. akademickie o godz. 19.15.
 6. Przypominamy i zachęcamy do udziału w sobotnim „Różańcu do granic” – o różańcu odmawianym wzdłuż całej polskiej granicy o godz. 14.00.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili XVII już Dzień Papieski – pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. W tym dniu, tradycyjnie w całej Polsce i poza jej granicami, organizowana będzie zbiórka na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 8. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy ponadto:

– we czwartek – wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej;

– w sobotę – wspomnienie NMP Różańcowej;

24 NIEDZIELA ZWYKŁA 17 IX 2017

 1. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli w ubiegłą niedzielę na naszą prośbę i złożyli swoją ofiarę na prowadzone obecnie prace remontowo-renowacyjne naszych kościołów. Przed tygodniem do puszki zebraliśmy 3600 zł. Z serca dziękujemy za ten i za każdy życzliwy gest dotyczący ratowania i pielęgnacji tak wspaniałego dziedzictwa ludzkiego ducha i kultury, jakim są nasze gotyckie kościoły Świętej Trójcy i Świętej Anny.
 2. W ostatnim czasie swoje święto patronalne obchodzili i obchodzą nasi bracia z Gdańska: brat Bartosz Duda z Domu Pojednania i Spotkań, o. Robert Twardokus z Domu prowincjalnego – prowincjalny asystent ds. powołań oraz o. Tomasz Jank – gwardian klasztoru i rektor kościoła Świętej Trójcy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej z nami modlitwy w intencji solenizantów – w poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

– w poniedziałek – święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski;

– we wtorek – święto św. Józefa z Kupertynu;

– we czwartek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;

– w sobotę – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny;

23 NIEDZIELA ZWYKŁA 10 IX 2017

 1. W naszym kościele trwa XII już edycja Festiwalu Goldbergowskiego. Szczegółowy program znajdziemy na plakatach i ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 2. W środę z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy na Różaniec Fatimski. Początek różańca o godz. 00. Po Mszy św. o godz. 18.00 dokończenie odmawiania modlitwy różańcowej podczas procesji z figurą MB Fatimskiej w naszym dużym kościele.
 3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

– we czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

– w piątek – wspomnienie NMP Bolesnej;

 1. Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniej niedzieli dziś po Mszach św. będzie można złożyć do puszki swoją osobistą ofiarę na rzecz renowacji naszej świątyni, a konkretnie na wsparcie wkładu własnego remontu elewacji i okien kaplicy Świętej Anny. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

22 NIEDZIELA ZWYKŁA 03 IX 2017

 1. W dniach od 8 do 17 września odbędzie się w naszym kościele XII już edycja Festiwalu Goldbergowskiego. Szczegółowy program znajdziemy na plakatach i ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dla wiernych uczęszczających do naszego kościoła, chcących uczestniczyć w koncertach, otrzymaliśmy od organizatorów pakiet darmowych wejściówek do odebrania u rektora kościoła.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć do puszki swoją osobistą ofiarę na rzecz renowacji naszej świątyni, a konkretnie na wsparcie wkładu własnego remontu elewacji i okien kaplicy Świętej Anny.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Z tyłu kościoła na stoliku jest wyłożony najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.
 4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzili:

– w piątek – święto Narodzenia NMP;

– w sobotę – wspomnienie bł. Anieli Salawy, patronki FZŚ
w Polsce;

21 NIEDZIELA ZWYKŁA 27 VIII 2017

 1. Z radością i wdzięcznością Bogu pragniemy poinformować, że w dniu dzisiejszym w Wilnie generał naszego zakonu o. Marco Tasca poświęci odzyskany po ponad 70 latach klasztor franciszkański.
 2. W ubiegłą niedzielę na rzecz poszkodowanych w wichurami na Pomorzu zebraliśmy 2300 zł.
 3. W dniach od 8 do 17 września odbędzie się w naszym kościele XII już edycja Festiwalu Goldbergowskiego. Szczegółowy program znajdziemy na plakatach i ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dla wiernych uczęszczających do naszego kościoła, chcących uczestniczyć w koncertach, otrzymaliśmy od organizatorów pakiet darmowych wejściówek do odebrania u rektora kościoła.
 4. W nadchodzącym tygodniu będziemy przeżywali dni odnowy wewnętrznej – I Piątek i I Sobotę miesiąca. W I sobotę zapraszamy tradycyjnie na czuwanie modlitewne z grupą Rycerstwa Niepokalanej na godz. 12.00.
 5. Po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00: Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac dzieci z Afryki, z Sudanu. Podczas wystawy jest też możliwość porozmawiania z dr Ostrowskim organizatorem prezentacji. Wystawa otwarta tylko dziś w prezbiterium kościoła Świętej Trójcy.

20 NIEDZIELA ZWYKŁA 20 VIII 2017

 1. W ubiegłą niedzielę ogłaszaliśmy zbiórkę na rzecz renowacji naszej świątyni, a konkretnie na wsparcie wkładu własnego remontu elewacji i okien kaplicy Świętej Anny. Jednakże w związku z tragicznymi wydarzeniami związanymi z ostatnimi wichurami na Pomorzu dzisiejsza zbiórka jest przeznaczona na rzecz poszkodowanych rodzin i osób. Zbiórka na renowację odbędzie się w innym czasie.
 2. Tych, którzy pragną w tym roku wstąpić do naszego Zakonu lub na chwilę chcą wejść w rytm naszego życia zakonnego zapraszamy na rekolekcje dla kandydatów do Zakonu, które odbędą w naszym klasztorze w Gnieźnie w najbliższy weekend od 25 do 27 sierpnia. Natomiast młodzież męską szukającą własnej drogi życia zapraszamy na  „Franciszkańskie Rekolekcje Powołaniowe”, które odbędą się w Gdyni od jutra, czyli poniedziałku 21 sierpnia do piątku 25 sierpnia. Szczegółowe informacje o tych rekolekcjach w zakrystii, klasztorze.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła odchodzimy:

– we wtorek – wspomnienie NMP Królowej;

– we czwartek – święto św. Bartłomieja Apostoła;

-w piątek – wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona FZŚ;

– w sobotę – uroczystość NMP Częstochowskiej – jednocześnie dziękczynienie za koronację obrazu jasnogórskiego sprzed 300 lat.

 

 

 

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *