OgłoszeniaOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

16 Niedziela Zwykła 23 VII 2017

 1. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na rzecz zakonu kontemplacyjnego sióstr klarysek w Polsce 710 zł. Z serca, w imieniu sióstr, dziękujemy za złożone ofiary. Środki te zostaną przekazane klaryskom jak każdego roku za pośrednictwem naszej kurii prowincjalnej.
 2. 26 lipca, czyli w najbliższą środę – przypada liturgiczne wspomnienie Świętych Rodziców NMP Joachima i Anny – a zatem tzw. mały odpust związany z naszym kościołem, często nazywanym kaplicą Św. Anny. Tego dnia na Mszach św. o godz. 12.00 i 00, celebrowanych w kościele św. Anny będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie tych Mszy św. będziemy dziękowali Panu Bogu za dar naszego drogiego kościółka, jego budowniczych ogarniając jednocześnie modlitwą wszystkich, którzy na przestrzeni wieków do niego przychodzili i przychodzą. W szczególny sposób zapraszamy w tym dniu wszystkie Anny. Po Mszy św. o godz. 18.00 na dziedzińcu będzie odpustowy poczęstunek i wspólna fotografia wszystkich przybyłych do kościoła kobiet i dziewcząt o imieniu Anna.
 3. Z tyłu kościoła na stoliku jest wyłożony najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

15 Niedziela Zwykła 16 VII 2017

 1. Za półtora tygodnia – 26 lipca – przypada liturgiczne wspomnienie Świętych Rodziców NMP Joachima i Anny –
  a zatem tzw. mały odpust związany z naszym kościołem, często nazywanym kaplicą Św. Anny. Tego dnia na Mszach św. o godz. 12.00 i 00, celebrowanych w kościele św. Anny będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie tych Mszy św. będziemy dziękowali Panu Bogu za dar naszego drogiego kościółka, jego budowniczych ogarniając jednocześnie modlitwą wszystkich, którzy na przestrzeni wieków do niego przychodzili i przychodzą. W szczególny sposób zapraszamy w tym dniu wszystkie Anny. Po Mszy św. o godz. 18.00 na dziedzińcu będzie odpustowy poczęstunek i wspólna fotografia wszystkich przybyłych do kościoła kobiet i dziewcząt o imieniu Anna.
 2. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia dziś po każdej Mszy św. będzie można złożyć do puszki na dziedzińcu swoją osobistą ofiarę na rzecz zakonu kontemplacyjnego sióstr klarysek
  w Polsce.
 3. Z tyłu kościoła na stoliku jest wyłożony najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

14 Niedziela Zwykła 09 VII 2017

 1. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć do puszki swoją osobistą ofiarę na rzecz zakonu kontemplacyjnego sióstr klarysek.
 2. Z tyłu kościoła na stoliku jest wyłożony najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

– we wtorek – święto św. Benedykta opata, patrona Europy;

– w sobotę – święto św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła – nazywanego często drugim założycielem zakonu franciszkańskiego

13 NIEDZIELA ZWYKŁA  02 VII 2017

 1. W miniony czwartek przypadało święto patronalne dyrektora Domu Pojednania i Spotkań o. Piotra Pliszki. Natomiast w dniu jutrzejszym swoje imieniny obchodzi wikariusz naszej zakonnej prowincji Tomasz Ryłko. Stąd serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji drogich solenizantów wraz z braćmi z naszej prowincji zakonnej jutro podczas Mszy św. o godz. 12.00.
 2. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie ma Mszy św. akademickich o godz. 19.15. Msze św. zostaną wznowione w pierwszą niedzielę października.
 3. Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, czyli rekolekcje w drodze razem ze Św. Franciszkiem. Wyruszyć można z nami z dwóch miejsc z Elbląga 15 dni pieszego pielgrzymowania lub
  z Gdańska – 7 dni pieszego pielgrzymowania. Z Elbląga wychodzimy 28 lipca, z Gdańska 4 sierpnia dojeżdżając autokarem do pielgrzymki. Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie franciszek.elblag.pl.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA  25 VI 2017

 1. Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa do NSPJ, codziennie do piątku włącznie na godz. 17.30.
 2. proboszcz Cezary Annusewicz serdecznie zaprasza na odpust parafialny Św. Ap. Piotra i Pawła. Uroczyste Eucharystie odpustowe odbędą się we czwartek o godz. 9.00 i 17.30.
 3. W minioną sobotę przypadało święto patronalne naszego prowincjała Jana Maciejowskiego. W tym czasie o. Jan przebywał poza Gdańskiem. Stąd do wspólnej modlitwy w intencji Ministra Prowincjalnego wraz z braćmi z naszej prowincji zakonnej zapraszamy we wtorek podczas Mszy św. o godz. 12.00.
 4. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie będzie Mszy św. akademickich o godz. 19.15. Msze św. zostaną wznowione w pierwszą niedzielę października.
 5. Młodzież męską, pragnącą połączyć zbliżenie się do Boga z wypoczynkiem zapraszamy w czasie wakacji na „Franciszkańskie Rekolekcje Powołaniowe” w następujących terminach i miejscach: od 28 czerwca do 2 lipca w Łodzi i od 21 do 25 sierpnia w Gdyni. Koszt uczestnictwa – ofiara dobrowolna. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie powolanie.com.pl.
 6. Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, czyli rekolekcje w drodze razem ze Św. Franciszkiem. Wyruszyć można z nami z dwóch miejsc z Elbląga 15 dni pieszego pielgrzymowania lub
  z Gdańska – 7 dni pieszego pielgrzymowania. Z Elbląga wychodzimy 28 lipca, z Gdańska 4 sierpnia dojeżdżając autokarem do pielgrzymki. Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie franciszek.elblag.pl.
 7. W zakrystii można nabyć płytę DVD z filmem-relacją z naszego odpustu Świętej Trójcy sprzed dwóch tygodni.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest wyłożony najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ 15 VI 2017

 1. W tym roku procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy z kościoła św. Ap. Piotra i Pawła po Mszy św. o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to bardzo wymowne wyznanie naszej wiary. Jak już zapowiadaliśmy, w dniu dzisiejszym w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 oraz Mszy Św. akademickiej.
 2. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesję eucharystyczną, którą będziemy odprawiać w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym o 17.30.
 3. Zachęcamy do udziału w Koncercie Uwielbienia „Wyjdź z cienia” na Długim Targu w Gdańsku w godzinach 16.30 – 21.00.
 4. Metropolita gdański udzielił na najbliższy piątek (16 VI) dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ TRÓJCY 11 VI 2017

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Świętej Trójcy, a zatem główną, odpustową uroczystość naszego kościoła i klasztoru. Obchodzona uroczystość jest dla nas miłą okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim zaangażowanym na rzecz renowacji kościoła Świętej Trójcy,
  a zatem wszystkim Dobrodziejom i Darczyńcom, Wykonawcom, Konserwatorom i Nadzorującym. Główna, uroczysta Msza Św. Dziękczynna sprawowana będzie o godz. 12,00.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe na godz. 17.30.
 3. We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). W tym roku procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy z kościoła parafialnego Św. Ap. Piotra i Pawła po Mszy św. tam celebrowanej o godz. 10.30. Prosimy o udekorowanie okien domów i drogi, którą przejdzie procesja. Tego dnia nie będzie u nas Mszy św. o godz. 12.00. Będzie natomiast Msza św. na zakończenie procesji. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego, poza Mszą Św. akademicką.
 4. Zapraszamy na ostatni koncert z wiosennego cyklu festiwalu „Organy Plus”, dziś na godz. 15.30. Szczegóły na plakatach.
 5. We wtorek przypada święto Św. Antoniego z Padwy. Serdecznie zapraszamy na Msze św. o godz. 12.00 i 18.00. Tego dnia zapraszamy także na Różaniec Fatimski o godz. 17.00 odmówimy pierwsze dwie części, zaś po Mszy św. i nabożeństwie do Św. Antoniego kolejne dwie.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 04.06.2017

 Nabożeństwa czerwcowe – do Najświętszego Serca Pana Jezusa – odprawiamy codziennie o 17.30.

 1. W minionym tygodniu swoje święta patronalne obchodzili o. Leszek Łuczkanin, Ekonom i Poborca Prowincji oraz Grzegorz Kordek, Sekretarz naszej Prowincji. W intencji dostojnych solenizantów będziemy się modlili, wraz z braćmi z naszej prowincji, podczas Mszy św. o godz. 12:00 w kościele
  św. Anny 5 czerwca czyli jutro. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. We środę o godzinie 12.00 w kościele Świętej Trójcy podpisujemy umowę z panem Kristianem Wegscheiderem z Drezna na ostatni etap odbudowy wielkich organów. Serdecznie zapraszamy wiernych z naszego kościoła, patronów piszczałek i zaangażowanych w odbudowę organów do wzięcia udziału w tym uroczystym akcie.
 3. Zapraszamy na kolejną edycję festiwalu „Organy Plus”, który odbędzie się w naszym dużym kościele w dniach 9, 10 i 11 czerwca – czyli w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę. Szczegóły na plakatach i wyłożonych ulotkach.
 4. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, w Uroczystość Świętej Trójcy serdecznie zapraszamy na uroczystą Sumę Odpustową o godz. 00. W czasie Eucharystii będziemy dziękowali Bogu za wszystkich Przyjaciół, Dobrodziejów i Wiernych spotykających się na modlitwie
  w naszym kościele oraz w intencji wszystkich wspierających renowację kościoła Św. Trójcy. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę,
  w czasie sumy odpustowej, w kościele Świętej Trójcy, tradycyjnie przeznaczone będą na dalszą renowację kościoła. Za wszelką życzliwość, z którą się spotykamy i dzięki której możemy przywracać nasz kościół do dawnej świetności składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ! Po Mszy odpustowej zapraszamy na nasz dziedziniec na poczęstunek ciastem. Będzie też tradycyjne kawa, chleb ze smalcem, książki za złotówkę, pierniki „świętotrójcowe”, zabawy dla dzieci itp. Będzie też możliwość zwiedzania poddaszy kościoła, zapoznania się z pracami prowadzonymi przy organach oraz zapoznania się z mechanizmem zegara wieżowego – szczegóły na ulotkach.
 5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

– w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła

– we czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

 

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA 28 maja 2017

 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe – codziennie na godz. 17.30.
 2. W imieniu o. Bogusława serdecznie dziękujemy za ofiary przekazane
  w ubiegłym tygodniu na rzecz misji w Ugandzie
  . O. Bogusław zebrał na utrzymanie prowadzonej przez siebie szkoły technicznej nieco ponad 4 tys. złotych.
 3. Przyszła niedziela to Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Tradycyjnie w wigilię uroczystości w naszej kaplicy Św. Anny odbywa się czuwanie grup Misyjnych, Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej. Początek czuwania w sobotę o godz. 00. Natomiast w naszym dużym kościele będą czuwały grupy pod przewodnictwem Szkoły Nowej Ewangelizacji. Szczegóły czuwania na plakatach.
 4. Już dziś serdecznie zapraszamy na Odpust Świętej Trójcy. Główna uroczystość naszego kościoła przypada w tym roku 11 czerwca, czyli za dwa tygodnie.
 5. Również już dzisiaj zapraszamy na kolejne Koncerty dla Gdańszczan – w dniach 9,10 i 11 czerwca. Szczegóły na plakatach.
 6. W liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu obchodzimy:

– we środę – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

 

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *