OgłoszeniaOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

33 NIEDZIELA ZWYKŁA 18 11 2018

 1. W dzisiejszą niedzielę na Mszach św. gościmy przedstawiciela Gdańskiego Wyższego Seminarium Duchownego, który wygłosi do nas stosowne Słowo Boże. Ofiary złożone na tacę, będą w całości przeznaczone na Wyższe Seminarium w Gdańsku Oliwie.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe codziennie przez cały listopad na 17.30. Ponadto w naszym kościele przez cały listopad, w intencji poleconych zmarłych, sprawujemy Msze św. na sposób gregoriański o godz. 18.00.
 3. Młodzież męską szukającą własnej drogi życia zapraszamy na kolejny „Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Głównym celem tych rekolekcji jest zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej. Czas ten jest też dobrą okazją, żeby przyjrzeć się naszemu życiu franciszkańskiemu. Odbędą się one w najbliższy weekend od 23 do 25 listopada w Darłowie. Szczegółowe informacje w zakrystii lub klasztorze.
 4. Młodzież w wieku od 17 do 35 lat zapraszamy na franciszkański wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodzieży Taize w Madrycie. Wyjazd z Gdańska 26 grudnia rano, powrót 3 stycznia wieczorem. W drodze przewidziany jest kilkugodzinny postój w Paryżu i w Brukseli. Zapisy do 20 listopada.
 5. W przyszłą niedzielę członkowie Wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji „Kana” organizują zbiórkę na protezę dla Kuby – oferując po Mszach św. kawę i domowe wypieki. Ponadto będzie wystawiony stół z książkami i filmami przeznaczonymi na ten cel. Swoje ofiary można też składać do końca listopada do puszki przy św. Antonim w kaplicy św. Anny.
 6. W przyszłą niedzielę – 25 listopada zapraszamy do naszego kościoła, do stóp Matki Boskiej Ostrobramskiej, na wspólną modlitwę za tych, którzy oddali swoje życie za wolność i niepodległość Polski. Zaduszki Polskie to modlitewna pielgrzymka przez dzieje i wspomnienie bohaterów, często zapomnianych, którym zawdzięczamy naszą wolność. Pieśni i hymny wykona znany gdański bard – Andrzej Kołakowski, wstępy historyczne przygotowała Anna Kołakowska. Rozpoczniemy Mszą świętą za Ojczyznę o godzinie 18.00; Zaduszki Polskie  po Mszy świętej.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA 11 11 2018

 1. Zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe codziennie przez cały listopad na 17.30. Ponadto w naszym kościele przez cały listopad, w intencji poleconych zmarłych, sprawujemy Msze św. na sposób gregoriański o godz. 18.00. Kartki wypominkowe można jeszcze składać w zakrystii.
 2. Odkąd 72 lata temu o. Gerard Domka przywiózł z Wilna do Gdańska obraz Matki Bożej Miłosierdzia – kopię obrazu MB Ostrobramskiej – przed Jej uroczystością przypadającą 16 listopada, nieprzerwanie obchodzono w naszym kościele uroczystą nowennę – tzw. Opieki. Zapraszamy zatem na Msze św. z homiliami nowennowymi do czwartku włącznie na godz. 12.00 i 18.00. Kazania nowennowe w duchu 100lecia odzyskania niepodległości głosi o. Marek Kiedrowicz. Główna Msza św. odpustowa zostanie odprawiona w uroczystość Matki Bożej Miłosierdzia w piątek 16 XI o godz. 18.00. Liturgii będzie przewodniczył o. prowincjał Jan Maciejowski. Poinformujmy o uroczystości i zaprośmy wszystkich związanych teraz i w przeszłości z naszą Matką Bożą. Przed Mszą św. o godz. 17.30 odśpiewamy przy świecach starożytny hymn ku czci NMP „Akatyst”.
 3. W sobotę zapraszamy do prezbiterium naszego kościoła na godz. 19.00 na spektakl pt. „Mord w katedrze”. Spektakl jest wystawiany przez grupę młodych licealistów z Wolsztyna pod kierunkiem ks. Marcina Budzyńskiego.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszach św. będziemy gościli przedstawiciela Gdańskiego Wyższego Seminarium Duchownego, który wygłosi do nas stosowne Słowo Boże. Ofiary złożone tego dnia na tacę, będą w całości przeznaczone na Wyższe Seminarium w Gdańsku Oliwie.
 5. Od przyszłej niedzieli wszystkie Msze święte w okresie jesienno-zimowym będą odprawiane w kaplicy św. Anny.
 6. W najbliższy czwartek 15 listopada o godzinie 19.00 wspólnota Kana zaprasza na katechezę o mocy słowa „Życie i śmierć jest w mocy języka” (Prz 18.21), którą wygłosi Irena Neumueler – teolog, nauczyciel, doradca chrześcijański, trener rozwoju osobistego. Serdecznie zapraszamy.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA 04 11 2018

 1. Zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe codziennie przez cały listopad na 17.30. Ponadto w naszym kościele przez cały listopad, w intencji poleconych zmarłych, sprawujemy Msze św. na sposób gregoriański o godz. 18.00. Kartki wypominkowe można jeszcze składać w zakrystii.
 2. Odkąd 72 lata temu o. Gerard Domka przywiózł z Wilna do Gdańska obraz Matki Bożej Miłosierdzia – kopię obrazu MB Ostrobramskiej – przed Jej uroczystością przypadającą 16 listopada, nieprzerwanie obchodzono w naszym kościele uroczystą nowennę – tzw. Opieki. Zapraszamy zatem na Msze św. z homiliami nowennowymi codziennie od środy na godz. 12.00 i 18.00. Kazania nowennowe w duchu 100lecia odzyskania niepodległości będzie głosił o. Marek Kiedrowicz. Główna Msza św. odpustowa zostanie odprawiona w piątek 16 XI o godz. 18.00.
 3. W przyszłą niedzielę 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Serdecznie zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Przed Mszą św. o godz. 12.00 odśpiewamy wspólnie w naszym kościele hymn narodowy. Dzień wcześniej w sobotę 10 listopada w kościele Świętej Trójcy o godz. 19.00 odbędzie się uroczysty koncert pt. „Wschód Zachodu”. Wystapią m.in. Anna Serafińska, Justyna Steczkowska, Katarzyna Cerekwicka, Grzegorz Wilk, Krzysztof Iwaneczko, Piotr Cugowski, Halina Łabonarska i Jerzy Zelnik oraz chór Cappella Gedanensis. Organizatorem koncertu jest Urząd Wojewody Pomorskiego. Wejścia z zaproszeniami. Na naszym dziedzińcu rozstawiony zostanie wielki telebim dla wszystkich, którzy nie zdołają wejść do wnętrza kościoła.
 4. Młodzież w wieku od 17 do 35 lat zapraszamy na franciszkański wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodzieży Taize w Madrycie. Wyjazd z Gdańska 26 grudnia rano, powrót 3 stycznia wieczorem. W drodze przewidziany jest kilkugodzinny postój w Paryżu i w Brukseli. Zapisy do 20 listopada.

UROCZYSTOŚĆ  WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

01 11 2018

 1. Rozpoczyna się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. W pięknej, polskiej tradycji pamięć tę wyrażamy m.in. w nabożeństwie wypominkowym. Zachęcamy zatem do wypisania imion swoich bliskich zmarłych na wyłożonych drukach, które prosimy składać w zakrystii. Z serca dziękujemy za wszelkie złożone przy okazji ofiary na rzecz klasztoru i kościoła. Nabożeństwo wypominkowe w naszej świątyni odprawiane będzie codziennie przez cały listopad o godz. 17.30. Ponadto w intencji zmarłych poleconych w wypominkach w naszym kościele przez cały listopad będziemy sprawowali Msze św. na sposób gregoriański o godz. 18.00.
 2. Wierni, którzy w dniu dzisiejszym lub jutro nawiedzą kościół, albo kaplicę publiczną mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni trzeba odmówić Ojcze nasz…, Wierzę… oraz należy wypełnić inne warunki: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Św. i odmówić modlitwę w intencji Ojca Świętego. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.
 3. Jutro w Kościele przeżywamy Dzień Zaduszny – dzień modlitw za naszych bliskich zmarłych. Stąd serdecznie zapraszamy na godz. 17.30 na  procesję żałobną po naszym kościele Świętej Trójcy. Modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych oraz zmarłych pochowanych na przestrzeni wieków w naszym kościele i w jego pobliżu.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 28 10 2018  UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA
 1. Serdecznie zapraszamy na ostatnie, październikowe nabożeństwa różańcowe na godz. 17.30.
 2. We czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli uczcimy tych wszystkich, którzy doświadczają już chwały zbawionych w niebie. Porządek Mszy św. niedzielny z wyjątkiem Mszy św. akademickiej. Msze o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 zostaną odprawione w dużym kościele.
 3. W piatek przeżywamy tzw. Dzień Zaduszny – dzień modlitw za naszych bliskich zmarłych. Tego dnia zapraszamy na Msze św. na godz. 12.00 i 18.00, a także na godz. 17.30 na procesję żałobną po naszym kościele Świętej Trójcy. Modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych oraz zmarłych pochowanych na przestrzeni wieków w naszym kościele i w jego pobliżu.
 4. W sobotę 3 listopada modlimy się w naszych kościołach franciszkańskich za zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Serafickiego.
 5. Rozpoczyna się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. W pięknej, polskiej tradycji pamięć tą wyrażamy m.in. w nabożeństwie wypominkowym. Zachęcamy do wypisania imion swoich bliskich zmarłych na wyłożonych drukach, które prosimy składać w zakrystii. Nabożeństwo wypominkowe w naszej świątyni odprawiane będzie codziennie przez cały listopad o godz. 17.30. Ponadto w intencji zmarłych poleconych w wypominkach w naszym kościele przez cały listopad będziemy sprawowali Msze św. na sposób gregoriański o godz. 18.00.
 6. W sobotę zapraszamy Rycerstwo Niepokalanej oraz wszystkich wiernych, którym bliskie są maryjne nabożeństwa pierwszej soboty miesiąca na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się na Mszy Św. o godz. 12.00.

29 NIEDZIELA ZWYKŁA  21 X 2018

 1. W ubiegłą niedzielę na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano przy naszym kościele 2050 zł. Środki zostały w całości przekazane na wskazany cel.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe przez cały październik codziennie o godz. 17.30.
 3. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. W pięknej, polskiej tradycji pamięć tę wyrażamy m.in. w nabożeństwie wypominkowym. Zachęcamy do wypisania imion swoich bliskich zmarłych na wyłożonych drukach, które prosimy składać w zakrystii. W intencji zmarłych poleconych
  w wypominkach w naszym kościele przez cały listopad będziemy dodatkowo sprawowali Mszę św. na sposób gregoriański o godz. 18.00. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane przy okazji ofiary.
 4. W dniu dzisiejszym zapraszamy do kościoła Świętej Trójcy na godz. 16.30 na koncert organowy „Francesco. W czasie koncertu będziemy wręczali ostatnie certyfikaty Patronom piszczałek. W szczególny sposób zapraszamy zatem wszystkich Patronów oraz wpłacających w ostatnich miesiącach na spłatę ostatnich rat dla firmy budującej nasz instrument.
 5. Na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną uroczyście wniesione do kościoła Świętej Trójcy i z nami pozostaną relikwie naszych błogosławionych współbracimęczenników z Peruo. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA  14 X 2018

 1. Dzisiejsza niedziela to XVIII już Dzień Papieski. Tradycyjnie w całej Polsce i poza jej granicami, organizowana jest zbiórka na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzień Papieski. Papieskie dzieło stypendialne – Dzieło Nowego Tysiąclecia, zgodnie z ogłoszeniem sprzed tygodnia, można wesprzeć składając ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe przez cały październik codziennie o godz. 17.30.
 3. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. W pięknej, polskiej tradycji pamięć tę wyrażamy m.in. w nabożeństwie wypominkowym. Zachęcamy do wypisania imion swoich bliskich zmarłych na wyłożonych drukach, które prosimy składać w zakrystii. W intencji zmarłych poleconych
  w wypominkach w naszym kościele przez cały listopad będziemy dodatkowo sprawowali Mszę św. na sposób gregoriański o godz. 18.00. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane przy okazji ofiary.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy do kościoła Świętej Trójcy na godz. 16.30 na koncert organowy „Francesco”. W czasie koncertu będziemy wręczali ostatnie certyfikaty Patronom piszczałek. W szczególny sposób zapraszamy zatem wszystkich Patronów oraz wpłacających w ostatnich miesiącach na spłatę ostatnich rat dla firmy budującej nasz instrument. Jest to też ostatni moment, kiedy można jeszcze włączyć się osobiście w wielką odbudowę organów w naszym kościele podejmując patronat piszczałkowy.
 5. Przyszła niedziela, to Niedziela Misyjna. Tego dnia będziemy gościli barci z prowincji krakowskiej ze szczególnym słowem o błogosławionych męczennikach z Peru – o. Zbigniewie Strzałkowskim i o. Michale Tomaszku, którzy ponieśli śmierć męczeńską z rąk komunistycznych rebeliantów w roku 1991. Na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną uroczyście wniesione do kościoła Świętej Trójcy i z nami pozostaną relikwie naszych błogosławionych współbraci.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA  30 IX 2018

 1. Od jutra zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe przez cały październik codziennie na godz. 17.30.
 2. We środę, 3 października, po Mszy Św. o godz. 00, zapraszamy na uroczysty Transitus – czyli nabożeństwo chwalebnej śmierci Św. Ojca Franciszka. Nabożeństwo odbędzie się przy ołtarzu Stygmatyzacji Świętego Biedaczyny z Asyżu w Prezbiterium kościoła Świętej Trójcy.
 3. We czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Św. Ojca Franciszka. Stąd nasza franciszkańska wspólnota serdecznie zaprasza do wspólnej modlitwy. Na Mszy Św. o godz. 12.00 zostaną po raz kolejny wręczone tzw. stypendia Św. Franciszka dla uczniów szkoły podstawowej nr 67 przy ul. Żabi Kruk. Na stypendia zostały przeznaczone, jak co roku, ofiary złożone w naszym kościele podczas jałmużny postnej w Wielki Czwartek. Tego samego dnia Mszy Św. o godz. 18.00 tradycyjnie będą przewodniczyli oo. Dominikanie. Msze Św. odbędą się
  w Prezbiterium kościoła Świętej Trójcy przy ołtarzu
  Św. Franciszka.
 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej
  I Czwartek, I Piątek miesiąca i I Sobota miesiąca. Z tej też racji zapraszamy na czuwanie modlitewne z grupą Rycerstwa Niepokalanej w sobotę na godz. 12.00.
 5. Od przyszłej niedzieli zapraszamy studentów i młodzież pracującą na niedzielne Msze Św. akademickie o godz. 19.15.
 6. W nadchodzącym tygodniu serdecznie zapraszamy do kościoła Świętej Trójcy na koncerty w ramach Festiwalu ORGANy PLUS+. Szczegóły dotyczące festiwalu znajdziemy na plakatach i wyłożonych ulotkach oraz na tronie www.organyplus.com.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA 09 IX 2018

 1. We czwartek z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy na Różaniec Fatimski. Początek różańca o godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 dokończenie odmawiania modlitwy różańcowej podczas procesji z figurą MB Fatimskiej w naszym dużym kościele.
 2. Ponadto w tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

– w piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

– w sobotę – wspomnienie NMP Bolesnej;

 

22 NIEDZIELA ZWYKŁA 02 IX 2018

 1. W dniu dzisiejszym kończy się w naszym kościele XIII już edycja Festiwalu Goldbergowskiego. O godz. 17.00 w prezbiterium kościoła Św. Trójcy wystąpi zespół Goldberg Baroque Ensamble pod dyrekcją Andrzeja Szadejki. Szczegółowy program znajdziemy na plakatach i ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Z tyłu kościoła na stoliku jest wyłożony najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.
 3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzili:

– I Czwartek i I Piątek miesiąca;

– w sobotę – święto Narodzenia NMP;

21 NIEDZIELA ZWYKŁA 26 VIII 2018

 1. W dniach od 29 sierpnia do 2 września odbędzie się w naszym kościele XIII już edycja Festiwalu Goldbergowskiego. Szczegółowy program znajdziemy na plakatach i ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dla wiernych uczęszczających do naszego kościoła, chcących uczestniczyć w koncertach, otrzymaliśmy od organizatorów pakiet darmowych wejściówek do odebrania u rektora kościoła lub w zakrystii.
 2. W nadchodzącym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Z tej racji zapraszamy tradycyjnie na czuwanie modlitewne z grupą Rycerstwa Niepokalanej na godz. 12.00.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA 12 VIII 2018

 1. Jutro 13 dzień miesiąca, a zatem zapraszamy serdecznie na „Różaniec Fatimski”. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i pierwsze dwie części różańca. Po Mszy Św. procesja z figurą z Fatimy i pozostałe części różańca.
 2. We wtorek przypada 77 rocznica męczeńskiej śmierci w niemieckim-nazistowskim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu Św. Maksymilian Maria Kolbe, który oddał swoje życie za drugiego człowieka. Dziękując za dar życia Św. Maksymiliana patrona naszej zakonnej, franciszkańskiej prowincji prosimy o błogosławieństwo dla nas, naszej Ojczyzny dla zakonu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. We środę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP Matki Bożej Zielnej. Tego dnia porządek Mszy św. niedzielny. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcimy, zgodnie ze staropolską tradycją, kwiaty i zioła. Z tej też okazji, jak każdego roku, Rycerstwo Niepokalanej rozprowadzać będzie przed kościołem kwiaty i zioła. Tego dnia wszystkie Eucharystie celebrujemy przed koronowanym wizerunkiem MB Miłosierdzia w naszym kościele Św. Anny.
 4. We czwartek zapraszamy na kolejną 40 minutową prezentację organową na godz. 19.00. W ramach Franciszkańskich Wieczorów Organowych w kościele Świętej Trójcy zagra Paweł Jabłoniec.

17 Niedziela Zwykła 29 VII 2018

 1. W ubiegłą niedzielę do puszki na dziedzińcu na rzecz zakonu kontemplacyjnego sióstr klarysek w Polsce zebraliśmy 1500 zł. Środki te w całości zostaną w najbliższym czasie przekazane siostrom.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na koncert z cyklu: Koncerty dla Gdańszczan – W sercu Europy. Na organach o godz. 18.00 zagra pan Andrzej Szadejko. Wstęp wolny. Koncertem tym rozpocznie się Międzynarodowy Zlot Miłośników Organów 2018, w czasie którego przez cały tydzień setki uczestników z 10 krajów europejskich będą podziwiać i poznawać kulturę organową i instrumenty naszego regionu.
 3. We czwartek 2 sierpnia w kościołach Franciszkańskich przeżywamy święto MNP Anielskiej z Porcjunkuli. Tego dnia we wszystkich kościołach franciszkańskich oraz kościołach parafialnych można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny.
 4. Również w najbliższy czwartek zapraszamy na 40 minutową prezentację organową na godz. 19.00. W ramach Franciszkańskich Wieczorów Organowych w kościele Świętej Trójcy zagra Patryk Podwojski.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej – I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca; W sobotę Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00.
 6. Z tyłu kościoła na stoliku jest wyłożony najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz najnowszy numer naszego biuletynu – czyli „Gazeta Franciszkańska”. Tym razem gazeta dedykowana jest w większości uroczystości poświęcenia naszych organów, która miała miejsce 3 czerwca br.

16 Niedziela Zwykła 22 VII 2018

 1. 26 lipca – we czwartek – przypada liturgiczne wspomnienie Świętych Rodziców NMP Joachima i Anny – a zatem tzw. mały odpust związany z naszym kościołem, często nazywanym kaplicą Św. Anny. Tego dnia na Mszach św. o godz. 12.00 i 18.00, celebrowanych w kościele św. Anny będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie tych Mszy św. będziemy dziękowali Panu Bogu za dar naszego drogiego kościółka, jego budowniczych ogarniając jednocześnie modlitwą wszystkich, którzy na przestrzeni wieków do niego przychodzili i przychodzą. W szczególny sposób zapraszamy w tym dniu wszystkie gdańskie Anny. Po Mszy św. o godz. 18.00 na dziedzińcu będzie odpustowy poczęstunek i wspólna fotografia wszystkich przybyłych do kościoła kobiet i dziewcząt o imieniu Anna i Hanna.
 2. Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami 28 lipca z Elbląga lub  4 sierpnia z Elbląga lub z Gdańska. N a Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Osoby, które chciałyby iść na pieszą pielgrzymkę, ale z różnych powodów nie mogą wziąć w niej udziału zapraszamy do tworzenia grupy Franciszek – Pielgrzymka Duchowa. Członkowie tej grupy zobowiązują się do objęcia duchową opieką pieszej pielgrzymki w czasie jej trwania, poprzez codzienną Mszę Świętą, modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, modlitwę Różańcem oczywiście w miarę własnych możliwości. Głównie chodzi o łączność duchową podczas codziennych Apelów Jasnogórskich w czasie trwania pielgrzymki. Każdy kto zapisze się do tej grupy otrzyma znaczek pielgrzymkowy oraz materiały formacyjne na każdy dzień pielgrzymki. Szczegółowe informacje w zakrystii lub na stronie grupy pielgrzymkowej  franciszek.elblag.pl.
 3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert z cyklu: Koncerty dla Gdańszczan – W sercu Europy. Na organach o godz. 18.00 zagra pan Andrzej Szadejko. Wstęp wolny. Koncertem tym rozpocznie się Międzynarodowy Zlot Miłośników Organów 2018, w czasie którego przez cały tydzień setki uczestników z 10 krajów europejskich będą podziwiać i poznawać kulturę organową i instrumenty naszego regionu.
 4. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia dziś po Mszy św. będzie można złożyć do puszki na dziedzińcu swoją osobistą ofiarę na rzecz zakonu kontemplacyjnego sióstr klarysek w Polsce.

 

 

 

 

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *