OgłoszeniaOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

16 Niedziela Zwykła 21 VII 2019

 1. 26 lipca – w piątek – przypada liturgiczne wspomnienie Świętych Rodziców NMP Joachima i Anny – a zatem tzw. mały odpust związany z naszym kościołem, często nazywanym kaplicą Św. Anny. Tego dnia na Mszach św. o godz. 12.00 i 18.00, celebrowanych w kościele św. Anny będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie tych Mszy św. będziemy dziękowali Panu Bogu za dar naszego drogiego kościółka, jego budowniczych ogarniając jednocześnie modlitwą wszystkich, którzy na przestrzeni wieków do niego przychodzili i przychodzą. W szczególny sposób zapraszamy w tym dniu wszystkie gdańskie Anny. Po Mszy św. o godz. 18.00 na dziedzińcu będzie odpustowy poczęstunek i wspólna fotografia wszystkich przybyłych do kościoła kobiet i dziewcząt o imieniu Anna i Hanna.
 2. Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami 28 lipca z Elbląga lub  4 sierpnia z Elbląga lub z Gdańska. Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Osoby, które chciałyby iść na pieszą pielgrzymkę, ale z różnych powodów nie mogą wziąć w niej udziału zapraszamy do tworzenia grupy Franciszek – Pielgrzymka Duchowa. Członkowie tej grupy zobowiązują się do objęcia duchową opieką pieszej pielgrzymki w czasie jej trwania, poprzez codzienną Mszę Świętą, modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, modlitwę Różańcem oczywiście w miarę własnych możliwości. Głównie chodzi o łączność duchową podczas codziennych Apelów Jasnogórskich w czasie trwania pielgrzymki. Każdy, kto zapisze się do tej grupy otrzyma znaczek pielgrzymkowy oraz materiały formacyjne na każdy dzień pielgrzymki. Szczegółowe informacje w zakrystii lub na stronie grupy pielgrzymkowej  franciszek.elblag.pl.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć do puszki na dziedzińcu swoją osobistą ofiarę na rzecz zakonu kontemplacyjnego sióstr klarysek w Polsce.

13 niedziela zwykła 30 VI 2019

 1. W najbliższy wtorek przypada święto patronalne wikariusza prowincji o. Tomasza Ryłki, który po wyborze o. Jana Maciejowskiego na wikariusza zakonu obejmuje funkcję wyższego przełożonego naszej prowincji. W minionym tygodniu swoje imieniny obchodził też o. Piotr Pliszka dyrektor Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana Kolbe. Do wspólnej modlitwy w intencji solenizantów wraz z braćmi z naszej prowincji zakonnej zapraszamy w najbliższy poniedziałek, czyli jutro podczas Mszy św. o godz. 12.00.
 2. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym (czyli od przyszłej niedzieli) nie będzie Mszy św. akademickich o godz. 19.15. Msze św. zostaną wznowione w pierwszą niedzielę października.
 3. W imieniu ks. proboszcza Cezarego Annusewicza dziękujemy wszystkim, którzy złożyli swoje ofiary na kościół parafialny św. Piotra i Pawła, który uległ przed trzema tygodniami pożarowi. Kwota ofiar z puszek to 1880 zł i taca z sumy odpustowej 2170 zł. Łącznie przekazaliśmy ks. proboszczowi 4050 zł.
 4. Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami 28 lipca z Elbląga – 15 dni pieszego pielgrzymowania lub 4 sierpnia z Gdańska dojeżdżając autokarem do pielgrzymki – jest to 7 dni pielgrzymowania. Indywidualnie można również dołączyć do nas w każdym dniu pielgrzymki. Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Dziś przy wyjściu z kościoła są rozdawane z ulotkami zapraszające do uczestnictwa w pielgrzymce. W środku ulotki istnieje również możliwość złożenia własnych intencji – próśb, podziękowań. W tych wszystkich intencjach, które wpiszemy, pielgrzymi będą się codziennie modlić, ofiarują swój trud pieszego pielgrzymowania i codziennie od 28 lipca do 11 sierpnia  będą odprawiane w tych intencjach Msze Święte.

12 niedziela zwykła 23 VI 2019

 1. Jutro przypada święto patronalne naszego dotychczasowego prowincjała o. Jana Maciejowskiego, który decyzją kapituły generalnej w Asyżu został wybrany wikariuszem generalnym zakonu. Ojca Jana polecamy życzliwej, osobistej modlitwie wiernych. Do wspólnej modlitwy w intencji Wikariusza Generalnego oraz solenizantów o. Leszka Łuczkanina i o. Grzegorza Kordka, wraz z braćmi z naszej prowincji zakonnej zapraszamy w jutro podczas Mszy św. o godz. 12.00.
 2. proboszcz Cezary Annusewicz serdecznie zaprasza na odpust parafialny Św. Ap. Piotra i Pawła. Uroczyste Eucharystie odpustowe odbędą się w sobotę o godz. 9.00 i 17.30.
 3. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie będzie Mszy św. akademickich o godz. 19.15. Msze św. zostaną wznowione w pierwszą niedzielę października.
 4. Zgodnie z ogłoszeniem sprzed tygodnia w dzisiejszą niedzielę po Mszach św. będziemy zbierali ofiary do puszek na kościół parafialny św. Piotra i Pawła, który uległ przed trzema tygodniami pożarowi.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ TRÓJCY 16 VI 2019

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Świętej Trójcy, a zatem główną, odpustową uroczystość naszego kościoła i klasztoru. Obchodzona uroczystość jest dla nas miłą okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim zaangażowanym na rzecz renowacji kościoła Świętej Trójcy, a zatem wszystkim naszym Wiernym, Dobrodziejom i Darczyńcom, Wykonawcom, Konserwatorom i Nadzorującym. Główna, uroczysta Msza Św. Dziękczynna sprawowana będzie o godz. 12.00.
 2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w naszym kościele codziennie w zwykłe dni po Mszach św. o godz. 12.00 i 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 – w tym roku czynimy to w duchu ekspiacji za znieważanie Najświętszego Sakramentu.
 3. Tych, którzy pragną w tym roku wstąpić do naszego Zakonu lub na chwilę wejść w rytm naszego życia zakonnego zapraszamy na rekolekcje dla kandydatów do Zakonu, które odbędą w naszym klasztorze w Gnieźnie w najbliższy weekend od 21 do 23 czerwca, jak również od 23 do 25 sierpnia. Zapraszamy również na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami 28 lipca z Elbląga (15 dni pieszego pielgrzymowania) lub  4 sierpnia z Elbląga, albo też z Gdańska dojeżdżając autokarem do pielgrzymki (7 dni pieszego pielgrzymowania). Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Można również do nas dołączyć na kilka dni pielgrzymki. Szczegółowe informacje w zakrystii lub klasztorze.
 4. We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). W tym roku procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy z kościoła parafialnego św. Piotra i Pawła po Mszy św. o godz. 10.30. Prosimy o udekorowanie okien domów i drogi, którą przejdzie procesja. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 00. Będzie natomiast Msza św. na zakończenie procesji w naszym kościele Św. Trójcy.
 5. Na najbliższy piątek Arcybiskup Metropolita Gdańsku mając na uwadze dobro duchowe wiernych udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się, aby tego dnia pomodlili się i intencjach Ojca Świętego Franciszka.
 6. Zapraszamy na ostatni koncert z wiosennego cyklu festiwalu „Organy Plus”, dziś na godz. 15.30. Szczegóły na plakatach.
 7. W przyszłą niedzielę po Msza św. będziemy zbierali ofiary do puszki na kosciół parafialny św. Piotra i Pawła, który uległ przed dwoma tygodniami pożarowi.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 09.06.2019

 1. Niezmiernie miło nam poinformować, że w minionym tygodniu dokonaliśmy zapłaty ostatniej raty za budowę organów z naszego dużego kościoła Kristianowi Wegscheiderowi z Drezna. Tym samym zamknęliśmy projekt odbudowy wielkich organów trwający od 2008 roku. Wszystkim Darczyńcom, Budowniczym i Nadzorującym raz jeszcze składamy z serca Wielkie Bóg Zapłać! W najbliższych miesiącach przystąpimy do gruntownego remontu organów w kościele Św. Anny
 2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w naszym kościele codziennie w zwykłe dni po Mszach św. o godz. 12.00 i 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 – w tym roku czynimy to w duchu ekspiacji za znieważanie Najświętszego Sakramentu.
 3. Dziś w Gdańsku odbędzie się – X MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY – początek o godz. 15.00 przy Kaplicy Królewskiej.
 4. Zapraszamy na kolejną edycję festiwalu ORGANy PLUS+, która odbędzie się w naszym kościele w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę. Wystąpią uznani artyści z Polski, Włoch i Japonii. Szczegóły na plakatach.
 5. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, w Uroczystość Świętej Trójcy serdecznie zapraszamy na uroczystą Sumę Odpustową o godz. 12.00. W czasie Eucharystii będziemy dziękowali Bogu za wszystkich Przyjaciół, Dobrodziejów i Wiernych spotykających się na modlitwie w naszym kościele oraz w intencji wszystkich wspierających renowację kościoła Świętej Trójcy. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę, w czasie sumy odpustowej, przeznaczymy na pomoc kościołowi Św. Piotra i Pawła, który przed tygodniem uległ pożarowi. Po Mszy odpustowej tradycyjnie na dziedzińcu poczęstunek ciastem (zachęcamy też do przyniesienia własnych wypieków do wspólnego poczęstunku). Będzie też kawa, chleb ze smalcem, książki za złotówkę, pierniki „świętotrójcowe”, nowy numer Gazety Franciszkańskiej, zabawy dla dzieci itp. Będzie też możliwość zwiedzania poddaszy kościoła…
 6. W przyszłą niedzielę po Sumie odpustowej poświęcimy nowe drzwi w kruchcie kaplicy Św. Anny. Do tej pory na drzwi zebraliśmy ok. 8 tys. zł. Całość wyniesie ponad 14 tys. złotych. Dziękujemy zatem za złożone ofiary i będziemy wdzięczni za wszelką pomoc w spłacie całości. Swoje ofiary można wrzucić do skarbony w kaplicy przy drzwiach lub w zakrystii.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 02 czerwca 2019

 1. Z radością pragniemy poinformować, że w minionym tygodniu Kapituła generalna Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów), obradująca w Asyżu, wybrała nowego wikariusza generalnego. Został nim o. Jan Maciejowski, nasz dotychczasowy prowincjał. Nowego wikariusza generalnego polecamy serdecznej modlitwie wiernych.
 2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w naszym kościele codziennie w zwykłe dni po Mszach św. o godz. 12.00 i 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 – w tym roku czynimy to w duchu ekspiacji za znieważanie Najświętszego Sakramentu.
 3. W najbliższą sobotę przypada wigilia Zesłania Ducha Świętego. Z tej racji w naszym kościele Świętej Anny gromadzą się tradycyjnie na czuwaniu grupy misyjne, Żywy Różaniec i Rycerstwo Niepokalanej. Początek czuwania o godz. 20.00 zakończenie o 23.00 procesją do Bazyliki Mariackiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Inne grupy i kościoły stacyjne znajdziemy wypisane na plakatach.
 4. W przyszłą niedzielę w Gdańsku odbędzie się – X MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY – początek o godz. 15.00 przy Kaplicy Królewskiej.
 5. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję festiwalu ORGANy PLUS+, która odbędzie się w naszym kościele w piątek, sobotę i niedzielę – 14., 15. i 16. czerwca. Wystąpią uznani artyści z Polski, Włoch i Japonii. Będziemy mogli podziwiać brzmienie wielkich organów solo oraz z towarzyszeniem śpiewaków i zespołów śpiewaczych. Szczegóły na plakatach.
 6. Zgodnie z ogłoszeniem sprzed tygodnia w dzisiejszą niedzielę przeżywamy XII Święto Dziękczynienia, wyrażając wdzięczność Stwórcy za Wielkich Pasterzy – Świętego Jana Pawła II i Czcigodnego Sługę Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego, a także za wszelkie łaski, jakimi Bóg nas obdarza. Tradycyjnie w kościołach w całej Polsce jest przeprowadzana zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Swoją ofiarę można złożyć do puszki na dziedzińcu.

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA, 26 maja 2019

 1. Z radością pragniemy poinformować, że w minioną sobotę 25 maja Kapituła generalna zwyczajna Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów), obradująca w Świętym Konwencie (Sacro Convento) w Asyżu, wybrała nowego ministra generalnego. Został nim o. Carlos Alberto Trovarelli. O. Carlos Alberto należy do Prowincji „Rioplatense” św. Antoniego z Padwy w Argentynie i Urugwaju. Urodził się w Cinco Salto (Rio Negro, Argentyna) 22 czerwca 1962 roku. Do chwili wyboru był asystentem generalnym Federacji Ameryki Łacińskiej Braci Mniejszych Konwentualnych. O. Carlos jest 120. następcą św. Franciszka. Naszego nowego generała polecamy serdecznej modlitwie wiernych.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie do piątku włącznie na godz. 17.30. Od soboty, nabożeństwa czerwcowe, będą odprawiane w zwykłe dni codziennie po Mszach św. o godz. 12.00 i 18.00.
 3. Wspólnota Kana zaprasza wspólnoty  i wszystkich chętnych na adorację nocną  Najświętszego Sakramentu. W intencji dziękczynnej za dobrych pasterzy i modlitwę za Kapłanów, która odbędzie się w piątek 31 maja po Mszy Świętej wieczornej o 18.00. do 7 rano w sobotę 1 czerwca.
 4. W następną niedzielę, 2 czerwca br., będziemy przeżywać XII Święto Dziękczynienia, wyrażając wdzięczność Stwórcy za Wielkich Pasterzy – Świętego Jana Pawła II i Czcigodnego Sługę Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego, a także za wszelkie łaski, jakimi Bóg nas obdarza. Tradycyjnie w kościołach w całej Polsce zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 19 maja 2019

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie na godz. 17.30.
 2. W dniu wczorajszym w Asyżu rozpoczęła się Kapituła Generalna naszego zakonu. Zachęcamy wiernych do modlitwy w intencji naszej franciszkańskiej posługi w Polsce i na świecie oraz w intencji błogosławionego wyboru nowego generała.
 3. Młodzież męską szukającą własnej drogi życia zapraszamy na „Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Celem tych rekolekcji jest zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej. Czas ten jest też dobrą okazją, żeby dowiedzieć się i zobaczyć, jak to nasze życie franciszkańskie wygląda. Rekolekcje odbędą się przy naszym klasztorze w Gdyni w najbliższy weekend od 24 do 26 maja.  Szczegółowe informacje w zakrystii lub w klasztorze.

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA 12 maja 2019

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie na godz. 17.30.
 2. Jutro 13 dzień maja, a zatem 102 Rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej racji zapraszamy – na Różaniec Fatimski. O godz. 17.00 odmówimy przed Najświętszym Sakramentem dwie części Różańca połączone z litanią Loretańską, natomiast po Mszy św. o godz. 18.00, w procesji w naszym dużym kościele przed figurą z Fatimy odmówimy kolejne dwie części Różańca.
 3. W dzisiejszą niedzielę, kiedy w sposób szczególny modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zachęcamy do włączenia się w dzieło modlitewne „Wyproś i ocal Powołanie”. Chodzi o podjęcie się modlitwy na jakiś czas za jedną osobę powołaną do naszej Prowincji. Można podjąć się takiej modlitwy na czas 1 miesiąca, pół roku lub cały rok. Codziennym zobowiązaniem jest wskazana w ulotce modlitwa i jedna dziesiątka różańca. Na dziś trwa na takiej modlitwie około 100 osób i to dzięki temu wierzymy, że mamy powołania. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są wyłożone odpowiednie druki z modlitwami za nasze franciszkańskie powołania – z serca zachęcamy do włączenia się w to dzieło.

 

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

28 kwietnia 2019

 1. W dzisiejszą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia zapraszamy na specjalne nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30 do naszej kaplicy Św. Anny.
 2. Jutro Kościół obchodzi liturgiczną Uroczystość Świętego Wojciecha głównego Patrona archidiecezji gdańskiej (przeniesioną w tym roku z 23 kwietnia). Główne uroczystości archidiecezjalne ku czci Św. Wojciecha odbędą się w przyszłą niedzielę na Wzgórzu Wojciechowym o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. biskupa Antoniego Dydycza.
 3. 3 maja w piątek obchodzimy Uroczystości NMP Królowej Polski. Porządek Mszy Św. niedzielny – poza Mszą św. akademicką, której tego dnia nie będzie.
 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Z tej racji Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na czuwanie modlitewne w sobotę na godz. 12.00.
 5. Od przyszłej niedzieli Msze św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 na okres letni przenosimy do naszego dużego kościoła Świętej Trójcy.
 6. Z racji Niedzieli Miłosierdzia po Mszy św. będzie można złożyć do puszki na dziedzińcu swoją ofiarę na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – 21 04 2019

    Jako Wspólnota Braci Franciszkanów życzymy Wam, abyście stali się świadkami tej Wielkiej Tajemnicy, którą przeżywamy w tych dniach. Niech Pokój, który ożywił zatrwożonych Apostołów, będzie Waszym udziałem, tak byście stali się nosicielami Pokoju i Dobra. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy Was swą mocą i radością. Pan Zmartwychwstał! Alleluja! 

 1. Z serca dziękujemy za pomoc w przygotowaniach naszych kościołów na Święte Triduum Paschalne. Wszystkim, którzy sprzątali i przyozdabiali kościoły, składali swoje ofiary na kwiaty i dekoracje w kościele. Wszystkim zaangażowanym w posługę liturgiczną, panu organiście Michałowi, członkom scholi oraz wszystkim, którzy swoją modlitewną obecnością przeżywali razem z nami Misterium Wielkich Dni.
 2. Porządek pozostałych mszy św. w dniu dzisiejszym: 9.00; 10.30; 12.00; 18.00 w kościele Św. Anny. (nie będzie Mszy św. akademickiej o godz. 19.15).
 3. Uroczyste Nieszpory, które zakończą obchody Triduum Paschalnego, odśpiewamy dziś o godz. 17.30 w kościele Św. Anny. Serdecznie zapraszamy.
 4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego; poza mszą św. akademicką, której w tym dniu nie będzie. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na KUL i inne uczelnie katolickie.

NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ 14 kwietnia 2019

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień, który zanurza nas w tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w liturgii Świętych Dni, a w sposób szczególny do wspólnej celebracji Świętego Triduum Paschalnego, które stanowi szczyt całego roku liturgicznego.

Liturgię Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku sprawować będziemy
o godz. 18.00. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w sobotę o godz. 21.00. Natomiast na Mszę Św. z tradycyjną procesją w poranek wielkanocny zapraszamy w niedzielę na godz. 6.00.

Liturgię Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku sprawować będziemy w dużym kościele. A zatem prosimy, aby się cieplej ubrać!

Szczegółowy program celebracji Świętego Triduum Paschalnego wyłożony jest na stolikach przy wyjściu z kościoła.

 1. Ostatnie już Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym dzisiaj o godz. 17.30
 2. Z racji przygotowywania kaplicy św. Anny do liturgii Triduum Paschalnego, w Wielką Środę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu, a Msza Święta o godz. 18.00 zostanie odprawiona w dużym kościele.
 3. Ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego” i świątecznego wystroju kościoła można składać w zakrystii i do skarbonki umieszczonej w ścianie przy ołtarzu Matki Bożej. Za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców zostanie odprawiona Msza Święta w czasie Wigilii Paschalnej.
 4. Dary serca na rzecz ubogich na okres świąteczny i poświąteczny prosimy składać przy figurze Św. Antoniego – produkty żywnościowe, ofiary pieniężne, przybory szkolne itd. Prosimy nie przynosić starej i używanej odzieży. Dary będzie można również składać do specjalnego kosza w sobotę podczas święcenia pokarmów.
 5. W czasie liturgii Wielkiego Czwartku będzie można składać w specjalnej procesji ofiarniczej jałmużnę wielkopostną, jako ofiarę swoich wyrzeczeń dla ludzi ubogich i potrzebujących, którą podjęliśmy na początku Wielkiego Postu. Z ofiar tych każdego roku są fundowane stypendia dla uczniów szkoły podstawowej.
 6. Wciąż zachęcamy i prosimy o ofiary na budowę drzwi do kruchty św. Anny. Do tej pory zebraliśmy ok. 6 tys. zł. Na pokrycie kosztów całości zadania potrzeba nam ok. 14 tys. zł. Dary można składać do skarbony wystawionej w kaplicy lub w zakrystii. Za wszelkie złożone dotąd ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!

8. Na dziedzińcu można nabyć ozdoby na stół świąteczny, z których dochód jest w całości przeznaczony na nasze misje franciszkańskie w Afryce.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 07 kwietnia 2019

 1. Dziś rozpoczynamy w naszej świątyni rekolekcje wielkopostne z naukami ogólnymi. Rekolekcje będą trwały do środy włącznie Zapraszamy na godz. 12.00 i 18.00. W tych samych dniach odbędą się rekolekcje akademickie – codziennie o godz. 19.15. Rekolekcje głosi o. dr Mariusz Orczykowski, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie klasztornej i modlitewnej. Nasz tegoroczny rekolekcjonista to franciszkanin, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów w Krakowie, doktor teologii, asystent kościelny Głosu na Pustyni. Pracę doktorską, “Wielki Plan Boga. Eschatologiczna eklezjologia Petera Hockena”, napisał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskiem pod kierunkiem bp. dr. hab. Andrzeja Czai. Obecnie wykładowca teologii dogmatycznej WSD Franciszkanów w Krakowie, członek „Gathering in the Holy Spirit” – konferencji liderów wspólnot charyzmatycznych Kościoła katolickiego i liderów wolnych Kościołów, zaangażowany w inicjatywę “W kierunku Soboru Jerozolimskiego II” (TJCII) promującą dialog między wierzącym z narodów – chrześcijanami, a wierzącymi z Izraela – Żydami mesjanistycznymi. Plan rekolekcji znajdziemy na wyłożonych drukach na stolikach przy wyjściu z kościoła.
 2. Nabożeństwa wielkopostne w naszej świątyni odprawiamy: – Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 11.30 i 17.30 oraz dla studentów i młodzieży pracującej o godz. 19.30.                                                                 – Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.30
 3. W zakrystii kościoła oraz do skarbonki przy ołtarzu Matki Bożej można składać ofiary na kwiaty oraz dekorację na Święta Wielkiej Nocy.
 4. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej. Prosimy przynieść ze sobą palmy. Jednocześnie informujemy, że tradycyjnie, własnoręcznie robione palmy, przed mszami św. będą rozprowadzać członkowie Rycerstwa Niepokalanej.
 5. Jak co roku zwracamy się z prośbą o świąteczne dary żywnościowe dla ubogich. Dary prosimy składać przy figurze Św. Antoniego pod chórem w kaplicy Św. Anny. Dary te przekażemy osobom w potrzebie przez naszą grupę charytatywną „Betania”.
 6. Przy wyjściu z kościoła na dziedzińcu wolontariusze będą zbierali ofiary na pomorskie hospicja w ramach dorocznej akcji „Pola nadziei”.

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31 marca 2019

 1. Nabożeństwa wielkopostne w naszej świątyni odprawiamy:

– Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 11.30 i 17.30 oraz dla studentów i młodzieży pracującej o godz. 19.30.

– Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.30

 1. Rekolekcje wielkopostne z naukami ogólnymi w naszej świątyni odbędą się od przyszłej niedzieli. W tym samym czasie odbędą się rekolekcje akademickie. Rekolekcje będzie głosił o. dr Mariusz Orczykowski, franciszkanin, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów w Krakowie, doktor teologii, asystent kościelny Głosu na Pustyni. Pracę doktorską, “Wielki Plan Boga. Eschatologiczna eklezjologia Petera Hockena”, napisał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskiem pod kierunkiem bp. dr. hab. Andrzeja Czai. Obecnie wykładowca teologii dogmatycznej WSD Franciszkanów w Krakowie, członek „Gathering in the Holy Spirit” – konferencji liderów wspólnot charyzmatycznych Kościoła katolickiego i liderów wolnych Kościołów, zaangażowany w inicjatywę “W kierunku Soboru Jerozolimskiego II” (TJCII) promującą dialog między wierzącym z narodów – chrześcijanami, a wierzącymi z Izraela – Żydami mesjanistycznymi. Plan rekolekcji znajdziemy na wyłożonych drukach na stolikach przy wyjściu z kościoła.
 2. Od dzisiejszej niedzieli odbywają się także rekolekcje w kościele parafialnym Św. Ap. Piotra i Pawła, które głosi nasz współbrat Robert Zbierański z Domu Pojednania i Spotkań Św. Maksymiliana Kolbe.
 3. Młodzież męską szukającą własnej drogi życia zapraszamy na „Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Celem tych rekolekcji jest zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej. Czas ten jest też dobrą okazją, żeby dowiedzieć się i zobaczyć, jak to nasze życie franciszkańskie wygląda. Rekolekcje odbędą się przy naszym klasztorze w Lęborku w najbliższy weekend od 5 do 7 kwietnia. Szczegółowe informacje w zakrystii, lub klasztorze.

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24 marca 2019

 1. Nabożeństwa wielkopostne w naszej świątyni odprawiamy:

Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 11.30 i 17.30 oraz dla studentów i młodzieży pracującej o godz. 19.30.

Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.30

 1. Rekolekcje wielkopostne z naukami ogólnymi w naszej świątyni odbędą się od piątej niedzieli Wielkiego Postu. W tym samym czasie odbędą się rekolekcje akademickie. Ponadto od najbliższego piątku do niedzieli, odbędą się rekolekcje dla małżeństw prowadzone przez o. Tomasza rektora kościoła we współpracy z naszą Wspólnotą Rodzin „Źródło Życia” pod tytułem: Krzyk Człowieka Udręczonego – Rekolekcje wielkopostne dla małżeństw w oparciu o Księgę Hioba. Spotkania w piątek i sobotę o 19.00, w niedzielę o 14.00. Szczegóły znajdziemy na wyłożonych drukach na stolikach przy wyjściu z kościoła.
 2. Jutro Kościół obchodzi Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Na Mszach Św. o godz. 00 i 18.00 wzorem lat poprzednich będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.
 3. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wyłożony najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2019

 1. Nabożeństwa wielkopostne w naszej świątyni odprawiamy:

– Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 11.30 i 17.30 oraz dla studentów i młodzieży pracującej o godz. 19.30.

– Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.30

 1. Rekolekcje wielkopostne z naukami ogólnymi w naszej świątyni odbędą się od piątej niedzieli Wielkiego Postu. W tym samym czasie odbędą się rekolekcje akademickie. Ponadto, jak w poprzednie lata, odbędą się rekolekcje dla małżeństw prowadzone we współpracy z naszą Wspólnotą Rodzin „Źródło Życia” w dniach 29-31 marca.
 2. Zachęcamy i prosimy o wsparcie w budowie drzwi wewnętrznych we wschodniej kruchcie kaplicy św. Anny. Swoją ofiarę na ten cel można potraktować jako ofiarę i dar wielkopostny. Ofiary można składać do wystawionej przy północnej ścianie skrzyni lub w zakrystii. Koszt całości przedsięwzięcia to ok 14 tys. zł. Jeśli uda się nam zebrać odpowiednią kwotę, jest szansa, że drzwi powstaną jeszcze przed świętami wielkanocnymi.
 3. Zapraszamy dziś do kościoła Świętej Trójcy na koncert Pasyjny w wykonaniu studentów akademii muzycznej w Gdańsku i Poznaniu na godz. 16.30.
 4. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wyłożony najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

 

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2019

 1. Nabożeństwa wielkopostne w naszej świątyni odprawiamy:

Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 11.30 i 17.30 oraz dla studentów i młodzieży pracującej o godz. 19.30. Ponadto w najbliższy poniedziałek na Drogę Krzyżową na godz. 17.00 zaprasza FZŚ.

Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.30

 1. Rekolekcje wielkopostne z naukami ogólnymi w naszej świątyni odbędą się od piątej niedzieli Wielkiego Postu. Ponadto, jak w poprzednie lata, odbędą się rekolekcje dla małżeństw prowadzone we współpracy z naszą Wspólnotą Rodzin „Źródło Życia” w dniach 29-31 marca.
 2. Jak co roku serdecznie zachęcamy do odpisywania 1% od podatków, za pośrednictwem Stowarzyszenia Przyjaciół Kościoła Świętej Trójcy „Dziedziniec”. Tym razem zbieramy fundusze na rzecz remontu organów z naszej kaplicy Św. Anny. Zachęcamy też i prosimy o wsparcie w budowie drzwi wewnętrznych we wschodniej kruchcie kaplicy św. Anny. Swoją ofiarę na ten cel można potraktować jako ofiarę i dar wielkopostny. Ofiary można składać do wystawionej przy północnej ścianie skrzyni lub w zakrystii. Koszt całości przedsięwzięcia to ok 14 tys. zł. Jeśli uda się nam zebrać odpowiednią kwotę, jest szansa, że drzwi powstaną jeszcze przed świętami wielkanocnymi.

8 NIEDZIELA ZWYKŁA 03 marca 2019

 1. W ubiegłą niedzielę Marek Dettlaff gwardian wileński na remont naszego odzyskanego po latach klasztoru w Wilnie zebrał do puszki na dziedzińcu 5160 zł. W imieniu naszego współbrata dziękujemy za ten hojny dar serca.
 2. Zgodnie z ogłoszeniem sprzed tygodnia w dzisiejszą niedzielę Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej organizuje przy kościele Św. Trójcy 31. edycję „Kaziuka”, czyli uroczystości ku czci Świętego Kazimierza patrona Litwy. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji członków
  i sympatyków Towarzystwa. Na dziedzińcu kościelnym do 13.30 będzie można kupować produkty litewskie, m.in. chleb wileński, wędliny, sękacze, kwas chlebowy.
 3. Najbliższa środa – to środa popielcowa, którą rozpoczynamy w Kościele okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Podczas mszy świętych, które tego dnia sprawujemy o godz. 7.00, 12.00 i 18.00, nastąpi obrzęd posypania głów popiołem na znak rozpoczęcia pokuty. W środę zapraszamy również na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 21.00 oraz do spowiedzi świętej od godz. 17.30.
 4. Nabożeństwa wielkopostne w naszej świątyni odprawiamy:

– Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 11.30 i 17.30

– Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.30

Rekolekcje wielkopostne z naukami ogólnymi w naszej świątyni odbędą się od piątej niedzieli Wielkiego Postu. Ponadto, jak w poprzednie lata, odbędą się rekolekcje dla małżeństw prowadzone we współpracy z naszą Wspólnotą Rodzin „Źródło Życia” w dniach 29-31 marca.

7 NIEDZIELA ZWYKŁA 24 luty 2019

 1. Zgodnie z ogłoszeniem sprzed tygodnia gościmy dziś w naszym kościele z kazaniami o. Marka Dettlaffa gwardiana naszego klasztoru w Wilnie. Ojca Marka serdecznie witamy życząc błogosławionego pobytu w naszej wspólnocie klasztornej i modlitewnej. Po Mszach św. będzie okazja porozmawiać z o. Markiem na dziedzińcu i wesprzeć powstający w odzyskanym po kilkudziesięciu latach wileńskim klasztorze ośrodek kultury i duchowości franciszkańskiej.
 2. W przyszłą niedzielę 3 marca Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej serdecznie zaprasza na 31. edycję „Kaziuka”, czyli uroczystości ku czci Świętego Kazimierza patrona Litwy. Po raz pierwszy uroczystości kaziukowe odbędą się tu – u nas, w kościele św. Anny przed wizerunkiem Matki Bożej Miłosierdzia. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji członków i sympatyków Towarzystwa. Na dziedzińcu kościelnym w godzinach od 8.00 do 13.30 będzie można kupić produkty litewskie, m.in. chleb wileński, wędliny, sękacze, kwas chlebowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza związanych z Wilnem i Ziemią Wileńską.
 3. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wyłożony najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

6 NIEDZIELA ZWYKŁA 17 luty 2019

 1. W ubiegłą niedzielę do puszek na ogrzewanie naszej kaplicy zebraliśmy 2440 zł. Dziękujemy za ten dar serca. Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory pomagali nam, pomagają, lub zechcą pomóc w spłacie rachunków za ogrzewanie gazowe i pobór energii elektrycznej.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszach św. będziemy gościli z kazaniami o. Marka Dettlaffa gwardiana naszego klasztoru w Wilnie. Po Mszach św. będzie okazja wesprzeć powstający w naszym odzyskanym po kilkudziesięciu latach klasztorze ośrodek kultury i duchowości franciszkańskiej.
 3. Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Z tej też okazji w wybranych muzeach i kościołach Trójmiasta organizowane jest darmowe oprowadzanie przez profesjonalnych przewodników. W naszym ośrodku duszpasterskim taka możliwość – zwiedzenia kościoła Świętej Trójcy w towarzystwie przewodnika – będzie po Mszy św. o godz. 12.00 – czyli około godziny 13.00. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów – gdańskiego koła PTTK.

Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wyłożony najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

5 NIEDZIELA ZWYKŁA 10 luty 2019

 1. Jutro, 11 lutego, przypada wspomnienie NMP z Lurdes – patronalne święto wszystkich chorych oraz Apostolstwa Chorych. Po Mszy św. o godz. 12.00 będziemy udzielali namaszczenia chorych. Serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących umocnienia tym sakramentem. Jednocześnie prosimy – pomóżmy tego dnia dotrzeć do kościoła jak największej liczbie chorych.
 2. W piątek, 15 lutego, o godz. 14.00 swój koncert dyplomowy na organach w naszym dużym kościele zagra Maciej Jachimowicz. Wstęp na koncert wolny. Serdecznie zapraszamy.
 3. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wyłożony najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

4 NIEDZIELA ZWKŁA 03 luty 2019

 1. Podobnie, jak w poprzednich latach prosimy i zachęcamy do odpisywania 1% od podatku dochodowego, tym razem na rzecz gruntownego remontu organów z kościoła Świętej Anny. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy na nasz apel odpowiedzieli w poprzednich latach. Prosimy jednocześnie wszystkich, którzy pragną otrzymać stosowne podziękowanie, aby w zeznaniu podatkowym zaznaczyli, że adres ofiarodawcy może być podany do wiadomości Stowarzyszenia Przyjaciół Kościoła Świętej Trójcy, poprzez które prowadzimy wspomnianą akcję. W przeciwnym razie ofiarodawca pozostaje dla nas anonimowy.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. na dziedzińcu będziemy zbierali ofiary do puszek na ogrzewanie naszej kaplicy. Wiemy, że do naszego kościoła przychodzi sporo osób naprawdę ubogich, tym bardziej z serca dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości. Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory pomagali nam, pomagają, lub zechcą pomóc w spłacie rachunków za ogrzewanie gazowe i pobór energii elektrycznej.
 3. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wyłożony najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

3 NIEDZIELA ZWKŁA 27 stycznia 2019

 1. Bracia z Domu Pojednania i Spotkań zapraszają dzisiaj na godz. 18.00 na kolejny wieczór uwielbienia „JAZZUJ PANU CAŁA ZIEMIO” muzyków i miłośników muzyki jazzowej –  ul. Św. Trójcy 4, Dom ŚW Maksymiliana.
 2. W tym tygodniu w naszym klasztorze będziemy przeżywali wizytację prowincjalską. Stąd zapraszamy serdecznie wiernych przychodzących do naszej świątyni, a zwłaszcza wszystkich zaangażowanych w grupach duszpasterskich na wspólną Eucharystię z ojcem Prowincjałem we środę na godz. 18.00.
 3. W sobotę 2 lutego Kościół będzie celebrował święto Ofiarowania Pańskiego, obchodzone również jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na liturgię o godz. 12.00 i 18.00 prosimy przynieść ze sobą gromnice lub inne świece. Ofiary zebrane tego dnia na tacę będą tradycyjnie przeznaczone na wsparcie klasztorów kontemplacyjnych w archidiecezji gdańskiej. Są to klasztory: benedyktynek w Żarnowcu, betlejemitek w Grabowcu i ss. karmelitanek bosych w Gdyni Orłowie oraz Suchej Hucie.
 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:
  I Piątek miesiąca i I sobota miesiąca. W sobotę Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na godz. 12.00 na czuwanie modlitewne.
 5. Podobnie, jak w poprzednich latach prosimy i zachęcamy do odpisywania 1% od podatku dochodowego, tym razem na rzecz gruntownego remontu organów z kościoła Świętej Anny. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy na nasz apel odpowiedzieli w poprzednich latach. Prosimy jednocześnie wszystkich, którzy pragną otrzymać stosowne podziękowanie, aby w zeznaniu podatkowym zaznaczyli, że adres ofiarodawcy może być podany do wiadomości Stowarzyszenia Przyjaciół Kościoła Świętej Trójcy, poprzez które prowadzimy wspomnianą akcję. W przeciwnym razie ofiarodawca pozostaje dla nas anonimowy.

2 NIEDZIELA ZWYKŁA 20 STYCZNIA 2019

 1. Przed nami kolejne Światowe Dni Młodzieży. Młodzież spotka się z Papieżem Franciszkiem tym razem w Panamie. Z naszej Archidiecezji w spotkaniu weźmie udział 71 pielgrzymów. Nie wszyscy jednak mogą być w tym czasie w Panamie. Zapraszamy więc do udziału w spotkaniu organizowanym 26 stycznia 2019 (w najbliższą sobotę), przez Wspólnotę Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Gdańskiej. Miejscem trójmiejskich Światowych Dni Młodzieży 2019 będzie Franciszkańskie Centrum Kultury przy parafii Św. Antoniego na Wzgórzu Św. Maksymiliana w Gdyni (ul. Kornela Ujejskiego 40). Spotkanie objęte jest patronatem Metropolity Gdańskiego Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. (Szczegóły spotkania w gablocie informacyjnej).
 2. Przy wyjściu z kościoła na stolikach jest wyłożony najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 13 STYCZNIA 2019

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres zwykły w liturgii Kościoła. Zwyczajowo można jednak np. śpiewać w kościołach kolędy do 2 lutego.
 2. Młodzież męską szukającą własnej drogi życia zapraszamy na kolejny „Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Celem tych rekolekcji jest zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej. Jest to też dobra okazja, żeby przyjrzeć się naszemu życiu franciszkańskiemu. Rekolekcje te odbędą się w najbliższy weekend od 18 do 20 stycznia w Kołobrzegu. Szczegółowe informacje otrzymamy w zakrystii lub klasztorze.
 3. Przy wyjściu z kościoła jest wyłożony najnowszy numer Gościa Niedzielnego oraz biuletyn informacyjny z naszego kościoła – Gazeta Franciszkańska.

Uroczystość Objawienia Pańskiego 06 stycznia 2019

 1. Składka na tacę zebrana w Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli w dniu dzisiejszym w kościołach całej Polski przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny, któremu patronuje Komisja Episkopatu Polski ds. Misji. Jednym z głównych jej zadań jest opieka nad naszymi polskimi misjonarzami i misjonarkami, którzy w liczbie ponad 2000 osób pracują w 97 krajach na wszystkich kontynentach świata.
 2. 8 stycznia, w najbliższy wtorek mija 125 rocznica urodzin Patrona naszej zakonnej prowincji św. Maksymiliana Marii Kolbego. Zachęcamy do wspólnej z nami, franciszkanami modlitwy dziękczynnej i błagalnej w intencji nowych powołań i potrzebnych łask do wypełnienia misji, którą w imieniu Kościoła prowadzimy w Polsce i 13 krajach świata, w tym na misjach w Kenii i Ekwadorze. Mszę św. wotywną ku czci św. Maksymiliana Marii dziękując za dar jego osoby, życia i poświęcenia dla Zakonu i Kościoła oraz dla całej ludzkości odprawimy o godz. 12.00 w południe we wtorek.
 3. We czwartek 10 stycznia w Gdyni odbędzie się kolejna edycja koncertu bożonarodzeniowego „Betlejem Gdyni” z udziałem gwiazd polskiej piosenki. Szczegóły dotyczące koncert znajdziemy na plakatach. Bilety można jeszcze nabyć w Domu Świętego Maksymiliana po drugiej stronie ulicy.
 4. W dniu dzisiejszym o godz. 11.30 spod bazyliki Mariackiej wyrusza już po raz ósmy tzw. Orszak Trzech Króli.

Niedziela Świętej Rodziny 30 grudnia 2018

 1. Jutro wieczorem o godz. 18.00 będziemy sprawować Mszę Św. na zakończenie 2018 r. Po Mszy Św. odbędzie się stosowne nabożeństwo dziękczynno-błagalne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 2. We wtorek 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Tego dnia Msze Św. sprawujemy jak w niedzielę, poza Mszami św. o godz. 30 i 19.15, a zatem będą Msze św. o 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
 4. Ruchoma szopka w dużym kościele będzie czynna w tym tygodniu codziennie do godz. 18.00. Natomiast zwierzęta w szopce na dziedzińcu pozostaną z nami jeszcze tylko w dniu dzisiejszym do 19.00.
 5. W dniu dzisiejszym zapraszamy na godz. 15.30 na bożonarodzeniowy koncert organowy Puer natus. Na organach zagra p. Andrzej Szadejko. Zapraszamy naszych drogich wiernych, a zwłaszcza wszystkich zaangażowanych w odbudowę wielkich organów z kościoła Świętej Trójcy. Szczegóły na plakatach.

NARODZENIE PAŃSKIE 25 grudnia 2018

 1. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego (pierwszy dzień świąt) nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Do 1 stycznia nie będzie też Mszy św. akademickich o godz. 19.15 z racji przerwy świątecznej. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze Św. o godz. 12.00 odprawiamy w dużym kościele.
 2. Ruchoma szopka w dużym kościele będzie czynna przez cały nadchodzący tydzień od godz. 9.00 do 19.00 (poza celebrowanymi liturgiami o godz. 12.00). Dodatkowo do niedzieli włącznie na dziedzińcu będzie otwarta szopka ze zwierzętami.
 3. W najbliższą niedzielę zapraszamy na godz. 15.30 na bożonarodzeniowy koncert organowy Puer natus. Na organach zagra p. Andrzej Szadejko. Zapraszamy naszych drogich wiernych, a zwłaszcza wszystkich zaangażowanych w odbudowę wielkich organów z kościoła Świętej Trójcy. Szczegóły na plakatach.

IV NIEDZIELA ADWENTU – 23 grudnia 2017

 1. W ubiegłą niedzielę w ramach pomocy kościołowi św. Mikołaja zebraliśmy 2700,00 zł.
 2. Opłatki i świece na stół wigilijny można jeszcze nabyć w zakrystii.
 3. Z racji obchodzonej w naszej Ojczyźnie wieczerzy wigilijnej w dniu jutrzejszym nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Będzie zatem jedynie Msza św. o godz. 12.00. Zapraszamy natomiast na Pasterkę, którą odprawimy w naszym dużym kościele tradycyjnie o godz. 24.00. Prosimy, aby się ciepło ubrać. Po zakończonej Mszy św. „Pasterskiej” zapraszamy serdecznie do wspólnego kolędowania przy szopce ze zwierzętami na naszym dziedzińcu. Przypominamy, że podczas Pasterki nie spowiadamy.
 4. W Wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego (lektura fragmentu Ewangelii opisującego narodzenie Jezusa, wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd).
 5. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego (pierwszy dzień świąt) nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Do 1 stycznia nie będzie też Mszy św. akademickich o godz. 19.15 z racji przerwy świątecznej. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze Św. o godz. 12.00 odprawiamy w dużym kościele.
 6. Od wtorku ruchoma szopka w dużym kościele będzie czynna od godz. 9.00 do 19.00 (poza celebrowanymi liturgiami o godz. 12.00). Dodatkowo do przyszłej niedzieli włącznie na dziedzińcu będzie otwarta szopka ze zwierzętami.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 15.30 na bożonarodzeniowy koncert organowy Puer natus. Na organach zagra p. Andrzej Szadejko. Zapraszamy naszych drogich wiernych, a zwłaszcza wszystkich zaangażowanych w odbudowę wielkich organów z kościoła Świętej Trójcy. Szczegóły na plakatach.
 8. Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 harcerze przyniosą Światło z Betlejem. Można zapalić od tego światła własną lampę na stół wigilijny dziś przez cały dzień do godz. 18.00 oraz jutro od godz. 9.00 do 15.00.

III NIEDZIELA ADWENTU – 16 grudnia 2018

 1. Zapraszamy na Msze św. Roratnie, które sprawujemy w dni powszednie o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego uczestnictwa w tym pięknym polskim zwyczaju oczekiwania z Maryją o brzasku dnia na Jezusa – z wysoka Wschodzące Słońce.
 2. W przedświątecznym zabieganiu starajmy się pamiętać o tych, którzy mają mniej od nas, o ubogich… Przy figurze św. Antoniego można składać dary serca: przybory szkolne i trwałe artykuły spożywcze. Dary zostaną przekazane do szkoły podstawowej przy ul. Żabi Kruk w Gdańsku oraz ubogim pukającym do naszej klasztornej furty.
 3. W sobotę, po Mszy św. o godz. 18.00, pragniemy połamać się tradycyjnie opłatkiem z wiernymi przychodzącymi do naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym bliska jest nasza świątynia i nasze franciszkańskie posługiwanie.
 4. Opłatki i świece na stół wigilijny można nabyć w zakrystii lub na dziedzińcu przy wyjściu z kościoła.
 5. Możliwość spowiedzi przedświątecznej w naszym kościele w środę, czwartek, piątek i sobotę od godz. 17.00 do 18.00.
 6. W czwartek 10 stycznia w Gdyni odbędzie się kolejna edycja koncertu bożonarodzeniowego „Betlejem Gdyni” z udziałem gwiazd polskiej piosenki. Bilety można nabyć dzisiaj po Mszach Świętych w zakrystii oraz w ciągu tygodniu od 10.00 do 18.00 w Domu Świętego Maksymiliana po drugiej stronie ulicy.

II Niedziela Adwentu 09 12 2018 

 1. Zapraszamy na Msze św. Roratnie, które sprawujemy w dni powszednie o godz.7.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego uczestnictwa w tym pięknym polskim zwyczaju oczekiwania z Maryją o brzasku dnia na Jezusa – z wysoka Wschodzące Słońce.
 2. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można już nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece wigilijne Caritasu.
 3. W przedświątecznym zabieganiu starajmy się pamiętać o tych, którzy mają mniej od nas, o ubogich… Przy figurze św. Antoniego można składać dary serca: przybory szkolne i trwałe artykuły spożywcze. Dary zostaną przekazane do szkoły podstawowej przy ulicy Żabi Kruk oraz ubogim pukającym do naszej klasztornej furty.

I Niedziela Adwentu 02 12 2018

 Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu – czas oczekiwania na przyjście Pana. Mszę św. Roratnią sprawować będziemy w dni powszednie o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego uczestnictwa w tym pięknym polskim zwyczaju oczekiwania z Maryją o brzasku dnia na Jezusa – z wysoka Wschodzące Słońce. Do spowiedzi adwentowej zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 17.00.

 1. W ubiegłą niedzielę członkowie Wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji „Kana” na protezę dla Kuby zebrali 5080 zł i 100 Euro. Do tego doszło 420 zł ze skarbonki przy św. Antonim. Serdecznie dziękujemy za pomoc Kubie i okazaną życzliwość.
 2. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można już nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece wigilijne Caritasu.
 3. W piątek serdecznie zapraszamy dzieci na spotkanie ze Świętym Mikołajem przy organach do naszego dużego kościoła na godz. 12.00 w ramach corocznej imprezy „Popiszczmy razem”. Spotkanie przygotowujemy dla dzieci z gdańskich szkół i przedszkoli z naszym Stowarzyszeniem Przyjaciół Kościoła Świętej Trójcy „Dziedziniec”. Każdego roku w spotkaniu z Mikołajem bierze udział kilkaset dzieci.
 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy:

– w sobotę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP;

34 NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA 25 11 2018

 1. Zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe codziennie, do piątku włącznie, na 17.30. Ponadto w naszym kościele przez cały listopad, w intencji poleconych zmarłych, sprawujemy Msze Święte na sposób gregoriański o godz. 18.00.
 2. W środę swoje święto patronalne obchodzi br. Zdzisław nasz zakrystianin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji dostojnego solenizanta podczas Mszy Św. o godz. 18.00.
 3. We czwartek o godz. 19.00 zapraszamy do kościoła Św. Anny promocję książki GŁOSY Bohdana Urbankowskiego. Głosy to poetycki zapis rzeczywistości obozów koncentracyjnych Buchenwaldu i Auschwitz. Szczegóły w gablocie informacyjnej.
 4. Dziś wieczorem zapraszamy do naszego kościoła, do stóp Matki Boskiej Ostrobramskiej, na wspólną modlitwę za tych, którzy oddali swoje życie za wolność i niepodległość Polski. Zaduszki Polskieto modlitewna pielgrzymka przez dzieje i wspomnienie bohaterów, często zapomnianych, którym zawdzięczamy naszą wolność. Pieśni i hymny wykona znany gdański bard – Andrzej Kołakowski, wstępy historyczne przygotowała Anna Kołakowska. Rozpoczniemy Mszą świętą za Ojczyznę o godzinie 18.00; Zaduszki Polskie  po Mszy świętej.
 5. Również dziś wieczorem bracia z Domu św. Maksymiliana zapraszają na kolejny wieczór uwielbienia  JAZZUJ PANU CAŁA ZIEMIO dla muzyków i miłośników muzyki.  Dom św. Maksymiliana ul. Św. Trójcy 4, godz. 19.00.
 6. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia w dzisiejszą niedzielę członkowie Wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji „Kana” organizują zbiórkę na protezę dla Kuby – oferując po Mszach św. kawę i domowe wypieki w salce. Ponadto będzie wystawiony stół z książkami i filmami przeznaczonymi na ten cel. Ofiary można również złożyć do puszki na dziedzińcu. Swoje ofiary można też składać do końca listopada do puszki przy św. Antonim w kaplicy św. Anny.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA 18 11 2018

 1. W dzisiejszą niedzielę na Mszach św. gościmy przedstawiciela Gdańskiego Wyższego Seminarium Duchownego, który wygłosi do nas stosowne Słowo Boże. Ofiary złożone na tacę, będą w całości przeznaczone na Wyższe Seminarium w Gdańsku Oliwie.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe codziennie przez cały listopad na 17.30. Ponadto w naszym kościele przez cały listopad, w intencji poleconych zmarłych, sprawujemy Msze św. na sposób gregoriański o godz. 18.00.
 3. Młodzież męską szukającą własnej drogi życia zapraszamy na kolejny „Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Głównym celem tych rekolekcji jest zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej. Czas ten jest też dobrą okazją, żeby przyjrzeć się naszemu życiu franciszkańskiemu. Odbędą się one w najbliższy weekend od 23 do 25 listopada w Darłowie. Szczegółowe informacje w zakrystii lub klasztorze.
 4. Młodzież w wieku od 17 do 35 lat zapraszamy na franciszkański wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodzieży Taize w Madrycie. Wyjazd z Gdańska 26 grudnia rano, powrót 3 stycznia wieczorem. W drodze przewidziany jest kilkugodzinny postój w Paryżu i w Brukseli. Zapisy do 20 listopada.
 5. W przyszłą niedzielę członkowie Wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji „Kana” organizują zbiórkę na protezę dla Kuby – oferując po Mszach św. kawę i domowe wypieki. Ponadto będzie wystawiony stół z książkami i filmami przeznaczonymi na ten cel. Swoje ofiary można też składać do końca listopada do puszki przy św. Antonim w kaplicy św. Anny.
 6. W przyszłą niedzielę – 25 listopada zapraszamy do naszego kościoła, do stóp Matki Boskiej Ostrobramskiej, na wspólną modlitwę za tych, którzy oddali swoje życie za wolność i niepodległość Polski. Zaduszki Polskie to modlitewna pielgrzymka przez dzieje i wspomnienie bohaterów, często zapomnianych, którym zawdzięczamy naszą wolność. Pieśni i hymny wykona znany gdański bard – Andrzej Kołakowski, wstępy historyczne przygotowała Anna Kołakowska. Rozpoczniemy Mszą świętą za Ojczyznę o godzinie 18.00; Zaduszki Polskie  po Mszy świętej.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA 11 11 2018

 1. Zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe codziennie przez cały listopad na 17.30. Ponadto w naszym kościele przez cały listopad, w intencji poleconych zmarłych, sprawujemy Msze św. na sposób gregoriański o godz. 18.00. Kartki wypominkowe można jeszcze składać w zakrystii.
 2. Odkąd 72 lata temu o. Gerard Domka przywiózł z Wilna do Gdańska obraz Matki Bożej Miłosierdzia – kopię obrazu MB Ostrobramskiej – przed Jej uroczystością przypadającą 16 listopada, nieprzerwanie obchodzono w naszym kościele uroczystą nowennę – tzw. Opieki. Zapraszamy zatem na Msze św. z homiliami nowennowymi do czwartku włącznie na godz. 12.00 i 18.00. Kazania nowennowe w duchu 100lecia odzyskania niepodległości głosi o. Marek Kiedrowicz. Główna Msza św. odpustowa zostanie odprawiona w uroczystość Matki Bożej Miłosierdzia w piątek 16 XI o godz. 18.00. Liturgii będzie przewodniczył o. prowincjał Jan Maciejowski. Poinformujmy o uroczystości i zaprośmy wszystkich związanych teraz i w przeszłości z naszą Matką Bożą. Przed Mszą św. o godz. 17.30 odśpiewamy przy świecach starożytny hymn ku czci NMP „Akatyst”.
 3. W sobotę zapraszamy do prezbiterium naszego kościoła na godz. 19.00 na spektakl pt. „Mord w katedrze”. Spektakl jest wystawiany przez grupę młodych licealistów z Wolsztyna pod kierunkiem ks. Marcina Budzyńskiego.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszach św. będziemy gościli przedstawiciela Gdańskiego Wyższego Seminarium Duchownego, który wygłosi do nas stosowne Słowo Boże. Ofiary złożone tego dnia na tacę, będą w całości przeznaczone na Wyższe Seminarium w Gdańsku Oliwie.
 5. Od przyszłej niedzieli wszystkie Msze święte w okresie jesienno-zimowym będą odprawiane w kaplicy św. Anny.
 6. W najbliższy czwartek 15 listopada o godzinie 19.00 wspólnota Kana zaprasza na katechezę o mocy słowa „Życie i śmierć jest w mocy języka” (Prz 18.21), którą wygłosi Irena Neumueler – teolog, nauczyciel, doradca chrześcijański, trener rozwoju osobistego. Serdecznie zapraszamy.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA 04 11 2018

 1. Zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe codziennie przez cały listopad na 17.30. Ponadto w naszym kościele przez cały listopad, w intencji poleconych zmarłych, sprawujemy Msze św. na sposób gregoriański o godz. 18.00. Kartki wypominkowe można jeszcze składać w zakrystii.
 2. Odkąd 72 lata temu o. Gerard Domka przywiózł z Wilna do Gdańska obraz Matki Bożej Miłosierdzia – kopię obrazu MB Ostrobramskiej – przed Jej uroczystością przypadającą 16 listopada, nieprzerwanie obchodzono w naszym kościele uroczystą nowennę – tzw. Opieki. Zapraszamy zatem na Msze św. z homiliami nowennowymi codziennie od środy na godz. 12.00 i 18.00. Kazania nowennowe w duchu 100lecia odzyskania niepodległości będzie głosił o. Marek Kiedrowicz. Główna Msza św. odpustowa zostanie odprawiona w piątek 16 XI o godz. 18.00.
 3. W przyszłą niedzielę 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Serdecznie zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Przed Mszą św. o godz. 12.00 odśpiewamy wspólnie w naszym kościele hymn narodowy. Dzień wcześniej w sobotę 10 listopada w kościele Świętej Trójcy o godz. 19.00 odbędzie się uroczysty koncert pt. „Wschód Zachodu”. Wystapią m.in. Anna Serafińska, Justyna Steczkowska, Katarzyna Cerekwicka, Grzegorz Wilk, Krzysztof Iwaneczko, Piotr Cugowski, Halina Łabonarska i Jerzy Zelnik oraz chór Cappella Gedanensis. Organizatorem koncertu jest Urząd Wojewody Pomorskiego. Wejścia z zaproszeniami. Na naszym dziedzińcu rozstawiony zostanie wielki telebim dla wszystkich, którzy nie zdołają wejść do wnętrza kościoła.
 4. Młodzież w wieku od 17 do 35 lat zapraszamy na franciszkański wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodzieży Taize w Madrycie. Wyjazd z Gdańska 26 grudnia rano, powrót 3 stycznia wieczorem. W drodze przewidziany jest kilkugodzinny postój w Paryżu i w Brukseli. Zapisy do 20 listopada.

UROCZYSTOŚĆ  WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

01 11 2018

 1. Rozpoczyna się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. W pięknej, polskiej tradycji pamięć tę wyrażamy m.in. w nabożeństwie wypominkowym. Zachęcamy zatem do wypisania imion swoich bliskich zmarłych na wyłożonych drukach, które prosimy składać w zakrystii. Z serca dziękujemy za wszelkie złożone przy okazji ofiary na rzecz klasztoru i kościoła. Nabożeństwo wypominkowe w naszej świątyni odprawiane będzie codziennie przez cały listopad o godz. 17.30. Ponadto w intencji zmarłych poleconych w wypominkach w naszym kościele przez cały listopad będziemy sprawowali Msze św. na sposób gregoriański o godz. 18.00.
 2. Wierni, którzy w dniu dzisiejszym lub jutro nawiedzą kościół, albo kaplicę publiczną mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni trzeba odmówić Ojcze nasz…, Wierzę… oraz należy wypełnić inne warunki: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Św. i odmówić modlitwę w intencji Ojca Świętego. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.
 3. Jutro w Kościele przeżywamy Dzień Zaduszny – dzień modlitw za naszych bliskich zmarłych. Stąd serdecznie zapraszamy na godz. 17.30 na  procesję żałobną po naszym kościele Świętej Trójcy. Modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych oraz zmarłych pochowanych na przestrzeni wieków w naszym kościele i w jego pobliżu.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 28 10 2018  UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA
 1. Serdecznie zapraszamy na ostatnie, październikowe nabożeństwa różańcowe na godz. 17.30.
 2. We czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli uczcimy tych wszystkich, którzy doświadczają już chwały zbawionych w niebie. Porządek Mszy św. niedzielny z wyjątkiem Mszy św. akademickiej. Msze o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 zostaną odprawione w dużym kościele.
 3. W piatek przeżywamy tzw. Dzień Zaduszny – dzień modlitw za naszych bliskich zmarłych. Tego dnia zapraszamy na Msze św. na godz. 12.00 i 18.00, a także na godz. 17.30 na procesję żałobną po naszym kościele Świętej Trójcy. Modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych oraz zmarłych pochowanych na przestrzeni wieków w naszym kościele i w jego pobliżu.
 4. W sobotę 3 listopada modlimy się w naszych kościołach franciszkańskich za zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Serafickiego.
 5. Rozpoczyna się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. W pięknej, polskiej tradycji pamięć tą wyrażamy m.in. w nabożeństwie wypominkowym. Zachęcamy do wypisania imion swoich bliskich zmarłych na wyłożonych drukach, które prosimy składać w zakrystii. Nabożeństwo wypominkowe w naszej świątyni odprawiane będzie codziennie przez cały listopad o godz. 17.30. Ponadto w intencji zmarłych poleconych w wypominkach w naszym kościele przez cały listopad będziemy sprawowali Msze św. na sposób gregoriański o godz. 18.00.
 6. W sobotę zapraszamy Rycerstwo Niepokalanej oraz wszystkich wiernych, którym bliskie są maryjne nabożeństwa pierwszej soboty miesiąca na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się na Mszy Św. o godz. 12.00.

29 NIEDZIELA ZWYKŁA  21 X 2018

 1. W ubiegłą niedzielę na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano przy naszym kościele 2050 zł. Środki zostały w całości przekazane na wskazany cel.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe przez cały październik codziennie o godz. 17.30.
 3. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. W pięknej, polskiej tradycji pamięć tę wyrażamy m.in. w nabożeństwie wypominkowym. Zachęcamy do wypisania imion swoich bliskich zmarłych na wyłożonych drukach, które prosimy składać w zakrystii. W intencji zmarłych poleconych
  w wypominkach w naszym kościele przez cały listopad będziemy dodatkowo sprawowali Mszę św. na sposób gregoriański o godz. 18.00. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane przy okazji ofiary.
 4. W dniu dzisiejszym zapraszamy do kościoła Świętej Trójcy na godz. 16.30 na koncert organowy „Francesco. W czasie koncertu będziemy wręczali ostatnie certyfikaty Patronom piszczałek. W szczególny sposób zapraszamy zatem wszystkich Patronów oraz wpłacających w ostatnich miesiącach na spłatę ostatnich rat dla firmy budującej nasz instrument.
 5. Na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną uroczyście wniesione do kościoła Świętej Trójcy i z nami pozostaną relikwie naszych błogosławionych współbracimęczenników z Peruo. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA  14 X 2018

 1. Dzisiejsza niedziela to XVIII już Dzień Papieski. Tradycyjnie w całej Polsce i poza jej granicami, organizowana jest zbiórka na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzień Papieski. Papieskie dzieło stypendialne – Dzieło Nowego Tysiąclecia, zgodnie z ogłoszeniem sprzed tygodnia, można wesprzeć składając ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe przez cały październik codziennie o godz. 17.30.
 3. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. W pięknej, polskiej tradycji pamięć tę wyrażamy m.in. w nabożeństwie wypominkowym. Zachęcamy do wypisania imion swoich bliskich zmarłych na wyłożonych drukach, które prosimy składać w zakrystii. W intencji zmarłych poleconych
  w wypominkach w naszym kościele przez cały listopad będziemy dodatkowo sprawowali Mszę św. na sposób gregoriański o godz. 18.00. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane przy okazji ofiary.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy do kościoła Świętej Trójcy na godz. 16.30 na koncert organowy „Francesco”. W czasie koncertu będziemy wręczali ostatnie certyfikaty Patronom piszczałek. W szczególny sposób zapraszamy zatem wszystkich Patronów oraz wpłacających w ostatnich miesiącach na spłatę ostatnich rat dla firmy budującej nasz instrument. Jest to też ostatni moment, kiedy można jeszcze włączyć się osobiście w wielką odbudowę organów w naszym kościele podejmując patronat piszczałkowy.
 5. Przyszła niedziela, to Niedziela Misyjna. Tego dnia będziemy gościli barci z prowincji krakowskiej ze szczególnym słowem o błogosławionych męczennikach z Peru – o. Zbigniewie Strzałkowskim i o. Michale Tomaszku, którzy ponieśli śmierć męczeńską z rąk komunistycznych rebeliantów w roku 1991. Na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną uroczyście wniesione do kościoła Świętej Trójcy i z nami pozostaną relikwie naszych błogosławionych współbraci.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA  30 IX 2018

 1. Od jutra zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe przez cały październik codziennie na godz. 17.30.
 2. We środę, 3 października, po Mszy Św. o godz. 00, zapraszamy na uroczysty Transitus – czyli nabożeństwo chwalebnej śmierci Św. Ojca Franciszka. Nabożeństwo odbędzie się przy ołtarzu Stygmatyzacji Świętego Biedaczyny z Asyżu w Prezbiterium kościoła Świętej Trójcy.
 3. We czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Św. Ojca Franciszka. Stąd nasza franciszkańska wspólnota serdecznie zaprasza do wspólnej modlitwy. Na Mszy Św. o godz. 12.00 zostaną po raz kolejny wręczone tzw. stypendia Św. Franciszka dla uczniów szkoły podstawowej nr 67 przy ul. Żabi Kruk. Na stypendia zostały przeznaczone, jak co roku, ofiary złożone w naszym kościele podczas jałmużny postnej w Wielki Czwartek. Tego samego dnia Mszy Św. o godz. 18.00 tradycyjnie będą przewodniczyli oo. Dominikanie. Msze Św. odbędą się
  w Prezbiterium kościoła Świętej Trójcy przy ołtarzu
  Św. Franciszka.
 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej
  I Czwartek, I Piątek miesiąca i I Sobota miesiąca. Z tej też racji zapraszamy na czuwanie modlitewne z grupą Rycerstwa Niepokalanej w sobotę na godz. 12.00.
 5. Od przyszłej niedzieli zapraszamy studentów i młodzież pracującą na niedzielne Msze Św. akademickie o godz. 19.15.
 6. W nadchodzącym tygodniu serdecznie zapraszamy do kościoła Świętej Trójcy na koncerty w ramach Festiwalu ORGANy PLUS+. Szczegóły dotyczące festiwalu znajdziemy na plakatach i wyłożonych ulotkach oraz na tronie www.organyplus.com.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA 09 IX 2018

 1. We czwartek z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy na Różaniec Fatimski. Początek różańca o godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 dokończenie odmawiania modlitwy różańcowej podczas procesji z figurą MB Fatimskiej w naszym dużym kościele.
 2. Ponadto w tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

– w piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

– w sobotę – wspomnienie NMP Bolesnej;

 

22 NIEDZIELA ZWYKŁA 02 IX 2018

 1. W dniu dzisiejszym kończy się w naszym kościele XIII już edycja Festiwalu Goldbergowskiego. O godz. 17.00 w prezbiterium kościoła Św. Trójcy wystąpi zespół Goldberg Baroque Ensamble pod dyrekcją Andrzeja Szadejki. Szczegółowy program znajdziemy na plakatach i ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Z tyłu kościoła na stoliku jest wyłożony najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.
 3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzili:

– I Czwartek i I Piątek miesiąca;

– w sobotę – święto Narodzenia NMP;

21 NIEDZIELA ZWYKŁA 26 VIII 2018

 1. W dniach od 29 sierpnia do 2 września odbędzie się w naszym kościele XIII już edycja Festiwalu Goldbergowskiego. Szczegółowy program znajdziemy na plakatach i ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dla wiernych uczęszczających do naszego kościoła, chcących uczestniczyć w koncertach, otrzymaliśmy od organizatorów pakiet darmowych wejściówek do odebrania u rektora kościoła lub w zakrystii.
 2. W nadchodzącym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Z tej racji zapraszamy tradycyjnie na czuwanie modlitewne z grupą Rycerstwa Niepokalanej na godz. 12.00.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA 12 VIII 2018

 1. Jutro 13 dzień miesiąca, a zatem zapraszamy serdecznie na „Różaniec Fatimski”. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i pierwsze dwie części różańca. Po Mszy Św. procesja z figurą z Fatimy i pozostałe części różańca.
 2. We wtorek przypada 77 rocznica męczeńskiej śmierci w niemieckim-nazistowskim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu Św. Maksymilian Maria Kolbe, który oddał swoje życie za drugiego człowieka. Dziękując za dar życia Św. Maksymiliana patrona naszej zakonnej, franciszkańskiej prowincji prosimy o błogosławieństwo dla nas, naszej Ojczyzny dla zakonu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. We środę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP Matki Bożej Zielnej. Tego dnia porządek Mszy św. niedzielny. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcimy, zgodnie ze staropolską tradycją, kwiaty i zioła. Z tej też okazji, jak każdego roku, Rycerstwo Niepokalanej rozprowadzać będzie przed kościołem kwiaty i zioła. Tego dnia wszystkie Eucharystie celebrujemy przed koronowanym wizerunkiem MB Miłosierdzia w naszym kościele Św. Anny.
 4. We czwartek zapraszamy na kolejną 40 minutową prezentację organową na godz. 19.00. W ramach Franciszkańskich Wieczorów Organowych w kościele Świętej Trójcy zagra Paweł Jabłoniec.

17 Niedziela Zwykła 29 VII 2018

 1. W ubiegłą niedzielę do puszki na dziedzińcu na rzecz zakonu kontemplacyjnego sióstr klarysek w Polsce zebraliśmy 1500 zł. Środki te w całości zostaną w najbliższym czasie przekazane siostrom.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na koncert z cyklu: Koncerty dla Gdańszczan – W sercu Europy. Na organach o godz. 18.00 zagra pan Andrzej Szadejko. Wstęp wolny. Koncertem tym rozpocznie się Międzynarodowy Zlot Miłośników Organów 2018, w czasie którego przez cały tydzień setki uczestników z 10 krajów europejskich będą podziwiać i poznawać kulturę organową i instrumenty naszego regionu.
 3. We czwartek 2 sierpnia w kościołach Franciszkańskich przeżywamy święto MNP Anielskiej z Porcjunkuli. Tego dnia we wszystkich kościołach franciszkańskich oraz kościołach parafialnych można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny.
 4. Również w najbliższy czwartek zapraszamy na 40 minutową prezentację organową na godz. 19.00. W ramach Franciszkańskich Wieczorów Organowych w kościele Świętej Trójcy zagra Patryk Podwojski.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej – I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca; W sobotę Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00.
 6. Z tyłu kościoła na stoliku jest wyłożony najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz najnowszy numer naszego biuletynu – czyli „Gazeta Franciszkańska”. Tym razem gazeta dedykowana jest w większości uroczystości poświęcenia naszych organów, która miała miejsce 3 czerwca br.

16 Niedziela Zwykła 22 VII 2018

 1. 26 lipca – we czwartek – przypada liturgiczne wspomnienie Świętych Rodziców NMP Joachima i Anny – a zatem tzw. mały odpust związany z naszym kościołem, często nazywanym kaplicą Św. Anny. Tego dnia na Mszach św. o godz. 12.00 i 18.00, celebrowanych w kościele św. Anny będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie tych Mszy św. będziemy dziękowali Panu Bogu za dar naszego drogiego kościółka, jego budowniczych ogarniając jednocześnie modlitwą wszystkich, którzy na przestrzeni wieków do niego przychodzili i przychodzą. W szczególny sposób zapraszamy w tym dniu wszystkie gdańskie Anny. Po Mszy św. o godz. 18.00 na dziedzińcu będzie odpustowy poczęstunek i wspólna fotografia wszystkich przybyłych do kościoła kobiet i dziewcząt o imieniu Anna i Hanna.
 2. Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami 28 lipca z Elbląga lub  4 sierpnia z Elbląga lub z Gdańska. N a Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Osoby, które chciałyby iść na pieszą pielgrzymkę, ale z różnych powodów nie mogą wziąć w niej udziału zapraszamy do tworzenia grupy Franciszek – Pielgrzymka Duchowa. Członkowie tej grupy zobowiązują się do objęcia duchową opieką pieszej pielgrzymki w czasie jej trwania, poprzez codzienną Mszę Świętą, modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, modlitwę Różańcem oczywiście w miarę własnych możliwości. Głównie chodzi o łączność duchową podczas codziennych Apelów Jasnogórskich w czasie trwania pielgrzymki. Każdy kto zapisze się do tej grupy otrzyma znaczek pielgrzymkowy oraz materiały formacyjne na każdy dzień pielgrzymki. Szczegółowe informacje w zakrystii lub na stronie grupy pielgrzymkowej  franciszek.elblag.pl.
 3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert z cyklu: Koncerty dla Gdańszczan – W sercu Europy. Na organach o godz. 18.00 zagra pan Andrzej Szadejko. Wstęp wolny. Koncertem tym rozpocznie się Międzynarodowy Zlot Miłośników Organów 2018, w czasie którego przez cały tydzień setki uczestników z 10 krajów europejskich będą podziwiać i poznawać kulturę organową i instrumenty naszego regionu.
 4. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia dziś po Mszy św. będzie można złożyć do puszki na dziedzińcu swoją osobistą ofiarę na rzecz zakonu kontemplacyjnego sióstr klarysek w Polsce.

 

 

 

 

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *