OgłoszeniaOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

23 NIEDZIELA ZWYKŁA 09 IX 2018

 1. We czwartek z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy na Różaniec Fatimski. Początek różańca o godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 dokończenie odmawiania modlitwy różańcowej podczas procesji z figurą MB Fatimskiej w naszym dużym kościele.
 2. Ponadto w tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

– w piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

– w sobotę – wspomnienie NMP Bolesnej;

 

22 NIEDZIELA ZWYKŁA 02 IX 2018

 1. W dniu dzisiejszym kończy się w naszym kościele XIII już edycja Festiwalu Goldbergowskiego. O godz. 17.00 w prezbiterium kościoła Św. Trójcy wystąpi zespół Goldberg Baroque Ensamble pod dyrekcją Andrzeja Szadejki. Szczegółowy program znajdziemy na plakatach i ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Z tyłu kościoła na stoliku jest wyłożony najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.
 3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzili:

– I Czwartek i I Piątek miesiąca;

– w sobotę – święto Narodzenia NMP;

21 NIEDZIELA ZWYKŁA 26 VIII 2018

 1. W dniach od 29 sierpnia do 2 września odbędzie się w naszym kościele XIII już edycja Festiwalu Goldbergowskiego. Szczegółowy program znajdziemy na plakatach i ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dla wiernych uczęszczających do naszego kościoła, chcących uczestniczyć w koncertach, otrzymaliśmy od organizatorów pakiet darmowych wejściówek do odebrania u rektora kościoła lub w zakrystii.
 2. W nadchodzącym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Z tej racji zapraszamy tradycyjnie na czuwanie modlitewne z grupą Rycerstwa Niepokalanej na godz. 12.00.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA 12 VIII 2018

 1. Jutro 13 dzień miesiąca, a zatem zapraszamy serdecznie na „Różaniec Fatimski”. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i pierwsze dwie części różańca. Po Mszy Św. procesja z figurą z Fatimy i pozostałe części różańca.
 2. We wtorek przypada 77 rocznica męczeńskiej śmierci w niemieckim-nazistowskim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu Św. Maksymilian Maria Kolbe, który oddał swoje życie za drugiego człowieka. Dziękując za dar życia Św. Maksymiliana patrona naszej zakonnej, franciszkańskiej prowincji prosimy o błogosławieństwo dla nas, naszej Ojczyzny dla zakonu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. We środę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP Matki Bożej Zielnej. Tego dnia porządek Mszy św. niedzielny. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcimy, zgodnie ze staropolską tradycją, kwiaty i zioła. Z tej też okazji, jak każdego roku, Rycerstwo Niepokalanej rozprowadzać będzie przed kościołem kwiaty i zioła. Tego dnia wszystkie Eucharystie celebrujemy przed koronowanym wizerunkiem MB Miłosierdzia w naszym kościele Św. Anny.
 4. We czwartek zapraszamy na kolejną 40 minutową prezentację organową na godz. 19.00. W ramach Franciszkańskich Wieczorów Organowych w kościele Świętej Trójcy zagra Paweł Jabłoniec.

17 Niedziela Zwykła 29 VII 2018

 1. W ubiegłą niedzielę do puszki na dziedzińcu na rzecz zakonu kontemplacyjnego sióstr klarysek w Polsce zebraliśmy 1500 zł. Środki te w całości zostaną w najbliższym czasie przekazane siostrom.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na koncert z cyklu: Koncerty dla Gdańszczan – W sercu Europy. Na organach o godz. 18.00 zagra pan Andrzej Szadejko. Wstęp wolny. Koncertem tym rozpocznie się Międzynarodowy Zlot Miłośników Organów 2018, w czasie którego przez cały tydzień setki uczestników z 10 krajów europejskich będą podziwiać i poznawać kulturę organową i instrumenty naszego regionu.
 3. We czwartek 2 sierpnia w kościołach Franciszkańskich przeżywamy święto MNP Anielskiej z Porcjunkuli. Tego dnia we wszystkich kościołach franciszkańskich oraz kościołach parafialnych można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny.
 4. Również w najbliższy czwartek zapraszamy na 40 minutową prezentację organową na godz. 19.00. W ramach Franciszkańskich Wieczorów Organowych w kościele Świętej Trójcy zagra Patryk Podwojski.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej – I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca; W sobotę Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00.
 6. Z tyłu kościoła na stoliku jest wyłożony najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz najnowszy numer naszego biuletynu – czyli „Gazeta Franciszkańska”. Tym razem gazeta dedykowana jest w większości uroczystości poświęcenia naszych organów, która miała miejsce 3 czerwca br.

16 Niedziela Zwykła 22 VII 2018

 1. 26 lipca – we czwartek – przypada liturgiczne wspomnienie Świętych Rodziców NMP Joachima i Anny – a zatem tzw. mały odpust związany z naszym kościołem, często nazywanym kaplicą Św. Anny. Tego dnia na Mszach św. o godz. 12.00 i 18.00, celebrowanych w kościele św. Anny będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie tych Mszy św. będziemy dziękowali Panu Bogu za dar naszego drogiego kościółka, jego budowniczych ogarniając jednocześnie modlitwą wszystkich, którzy na przestrzeni wieków do niego przychodzili i przychodzą. W szczególny sposób zapraszamy w tym dniu wszystkie gdańskie Anny. Po Mszy św. o godz. 18.00 na dziedzińcu będzie odpustowy poczęstunek i wspólna fotografia wszystkich przybyłych do kościoła kobiet i dziewcząt o imieniu Anna i Hanna.
 2. Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami 28 lipca z Elbląga lub  4 sierpnia z Elbląga lub z Gdańska. N a Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Osoby, które chciałyby iść na pieszą pielgrzymkę, ale z różnych powodów nie mogą wziąć w niej udziału zapraszamy do tworzenia grupy Franciszek – Pielgrzymka Duchowa. Członkowie tej grupy zobowiązują się do objęcia duchową opieką pieszej pielgrzymki w czasie jej trwania, poprzez codzienną Mszę Świętą, modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, modlitwę Różańcem oczywiście w miarę własnych możliwości. Głównie chodzi o łączność duchową podczas codziennych Apelów Jasnogórskich w czasie trwania pielgrzymki. Każdy kto zapisze się do tej grupy otrzyma znaczek pielgrzymkowy oraz materiały formacyjne na każdy dzień pielgrzymki. Szczegółowe informacje w zakrystii lub na stronie grupy pielgrzymkowej  franciszek.elblag.pl.
 3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert z cyklu: Koncerty dla Gdańszczan – W sercu Europy. Na organach o godz. 18.00 zagra pan Andrzej Szadejko. Wstęp wolny. Koncertem tym rozpocznie się Międzynarodowy Zlot Miłośników Organów 2018, w czasie którego przez cały tydzień setki uczestników z 10 krajów europejskich będą podziwiać i poznawać kulturę organową i instrumenty naszego regionu.
 4. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia dziś po Mszy św. będzie można złożyć do puszki na dziedzińcu swoją osobistą ofiarę na rzecz zakonu kontemplacyjnego sióstr klarysek w Polsce.

15 Niedziela Zwykła 15 VII 2018

 1. Za półtora tygodnia – 26 lipca – przypada liturgiczne wspomnienie Świętych Rodziców NMP Joachima i Anny – a zatem tzw. mały odpust związany z naszym kościołem, często nazywanym kaplicą Św. Anny. Tego dnia na Mszach św. o godz. 12.00 i 00, celebrowanych w kościele św. Anny będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie tych Mszy św. będziemy dziękowali Panu Bogu za dar naszego drogiego kościółka, jego budowniczych ogarniając jednocześnie modlitwą wszystkich, którzy na przestrzeni wieków do niego przychodzili i przychodzą. W szczególny sposób zapraszamy w tym dniu wszystkie gdańskie Anny. Po Mszy św. o godz. 18.00 na dziedzińcu będzie odpustowy poczęstunek i wspólna fotografia wszystkich przybyłych do kościoła kobiet i dziewcząt o imieniu Anna i Hanna.
 2. Tych, którzy pragną w tym roku wstąpić do naszego zakonu lub na chwilę chcą wejść w rytm naszego życia zakonnego, franciszkańskiego zapraszamy na rekolekcje dla kandydatów do zakonu, które odbędą w naszym klasztorze w Gnieźnie w terminie 17-19 sierpnia. Szczegółowe informacje w zakrystii, lub klasztorze.
 3. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć do puszki na dziedzińcu swoją osobistą ofiarę na rzecz zakonu kontemplacyjnego sióstr klarysek w Polsce.
 4. Również w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 12.00 jubileusz 50 lat kapłaństwa będą obchodzili w naszym kościele nasz były prowincjał o. Leon Rawalski pracujący obecnie w Niemczech oraz o. Stefan Morawski z Bidgeporte z USA.

14 Niedziela Zwykła 08 VII 2018

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 swój jubileusz 25lecia święceń kapłańskich, tu w kościele Świętej Trójcy, będzie obchodził gwardian gdańskiego klasztoru i rektor kościoła o. Tomasz Jank. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Z tyłu kościoła na stoliku jest wyłożony najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

– w środę – święto św. Benedykta opata, patrona Europy;

13 niedziela zwykła 01 VII 2018

 1. Jutro przypada święto patronalne wikariusza naszej zakonnej prowincji o. Tomasza Ryłki. W minionym tygodniu swoje imieniny obchodził też o. Piotr Pliszka dyrektor Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana Kolbe. Do wspólnej modlitwy w intencji solenizantów wraz z braćmi z naszej prowincji zakonnej zapraszamy w najbliższy poniedziałek, czyli jutro podczas Mszy św. o godz. 12.00.
 2. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym (czyli od dzisiejszej niedzieli) nie będzie Mszy św. akademickich o godz. 19.15. Msze św. zostaną wznowione w pierwszą niedzielę października.
 3. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie znaczkiem pocztowym z naszymi odrestaurowanymi organami z kościoła Świętej Trójcy Poczta Polska zgodziła się ponownie otworzyć swoje stoisko na naszym dziedzińcu w dzisiejszą niedzielę w godzinach od 8.00 do 13.00.
 4. W najbliższą sobotę o 16.30 zapraszamy na Koncert na 8 klawiatur. Obchody jubileuszu 400-lecia powstania wielkich organów Mertena Friese w kościele Świętej Twórcy trwają. Oto kolejna okazja, aby pozachwycać się pięknem brzmienia unikatowych organów we franciszkańskim kościele Świętej Trójcy w Gdańsku, których poświęcenie i inaugurację niedawno przeżywaliśmy. Tym razem w niecodziennym kontekście. W trakcie koncertu w półgodzinnych mini recitalach będziemy mogli posłuchać kolorowego brzmienia różnych instrumentów klawiszowych. Od najcichszego klawesynu w prezbiterium
  kościoła Św. Trójcy, poprzez donośne organy w nawie głównej aż po potężne dzwony mobilnego karylionu przed wejściem na klasztorny dziedziniec. O doskonały poziom artystyczny zadbają znani gdańscy muzycy – Alina Ratkowska, Monika Kaźmierczak i Andrzej Szadejko. Usłyszymy m.in. dzieła znanych mistrzów – Bacha i Haendla, ale również kompozytorów gdańskich – Erbena i Goldberga.

12 niedziela zwykła 24 VI 2018

 1. Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie do soboty włącznie na 17.30.
 2. W dniu dzisiejszym przypada święto patronalne naszego prowincjała o. Jana Maciejowskiego. Naszego wyższego przełożonego polecamy życzliwej, osobistej modlitwie wiernych. Do wspólnej modlitwy w intencji Ministra Prowincjalnego wraz z braćmi z naszej prowincji zakonnej zapraszamy w najbliższy wtorek podczas Mszy św. o godz. 12.00.
 3. proboszcz Cezary Annusewicz serdecznie zaprasza na odpust parafialny Św. Ap. Piotra i Pawła. Uroczyste Eucharystie odpustowe odbędą się w piątek o godz. 9.00 i 17.30.
 4. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie będzie Mszy św. akademickich o godz. 19.15. Msze św. zostaną wznowione w pierwszą niedzielę października.
 5. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie znaczkiem pocztowym z naszymi odrestaurowanymi organami z kościoła Świętej Trójcy Poczta Polska zgodziła się ponownie otworzyć swoje stoisko na naszym dziedzińcu w przyszłą niedzielę w godzinach od 8.00 do 13.00.

11 niedziela zwykła 17 VI 2018

 1. Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie przez cały czerwiec na 17.30.
 2. Tych, którzy pragną w tym roku wstąpić do naszego zakonu lub na chwilę chcą wejść w rytm naszego życia zakonnego zapraszamy na rekolekcje dla kandydatów do zakonu, które odbędą w naszym klasztorze w Gnieźnie w najbliższy weekend od 22 do 24 czerwca. Szczegółowe informacje o tych rekolekcjach w zakrystii lub w klasztorze.
 3. Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami 28 lipca z Elbląga (15 dni pieszego pielgrzymowania) lub 4 sierpnia z Elbląga lub z Gdańska dojeżdżając autokarem do pielgrzymki (7 dni pieszego pielgrzymowania). Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Można również do nas dołączyć w każdym dniu pielgrzymki. Szczegółowe informacje w zakrystii lub w klasztorze.

10 niedziela zwykła 10 VI 2018

 1. Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie przez cały czerwiec na 30.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wzięli udział w uroczystości związanej z zakończeniem trwającej 11 lat odbudowy organów z naszego dużego kościoła. W szczególny sposób dziękujemy naszym wspólnotom duszpasterskim, które bezpośrednio zaangażowały się w przygotowanie uroczystości i pomoc w ich przebiegu. Przy wyjściu z kościoła można nabyć album ilustrujący dokonania związane z odbudową instrumentu, jak też prezentujący jego 400letnią historię.
 3. W środę przypada święto Św. Antoniego z Padwy. Serdecznie zapraszamy na Msze św. o godz. 12.00 i 18.00. Tego dnia zapraszamy także na Różaniec Fatimski o godz. 00 odmówimy pierwsze dwie części, zaś po Mszy św. i nabożeństwie do Św. Antoniego kolejne dwie.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ TRÓJCY 27 V 2018

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Świętej Trójcy, a zatem główną, odpustową uroczystość naszego kościoła i klasztoru. Obchodzona uroczystość jest dla nas miłą okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim zaangażowanym na rzecz renowacji kościoła Świętej Trójcy, a zatem wszystkim Dobrodziejom i Darczyńc3 NIEDZIELA 21 STYCZNIA 2018
 1. 21 stycznia, czyli dzisiaj mija 27. rocznica nominacji biskupiej Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia, którą otrzymał z rąk Ojca Świętego Jana Pawła II – 21 stycznia 1991 r. Pamiętajmy w modlitwie w intencji pasterza naszej archidiecezji.
 2. Zapraszamy na rekolekcje: „Śladami Św. Franciszka szukamy dróg do Pana – Asyż–Rzym 2018”. Wyjazd na rekolekcje autokarem 28 kwietnia. Powrót do Gdańska 6 maja. Szczegółowe informacje o wyjeździe u o. Tomasza – rektora kościoła.
 3. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wyłożony najnowszy numer Gościa Niedzielnego i nasza „Gazeta Franciszkańska”.

2 NIEDZIELA ZWYK

 1. om, Wykonawcom, Konserwatorom i Nadzorującym. Główna, uroczysta Msza Św. Dziękczynna sprawowana będzie o godz. 12.00 pod przewodnictwem naszego prowincjała o. Jana Maciejowskiego.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do czwartku włącznie na 17.30.
 3. We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). W tym roku procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.30. Prosimy o udekorowanie okien domów i drogi, którą przejdzie procesja. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Będzie natomiast Msza św. na zakończenie procesji w kościele parafialnym św. Ap. Piotra i Pawła. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego, poza Mszą Św. akademicką.
 4. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy na uroczystości związane z zakończeniem trwającej 11 lat odbudowy organów z naszego dużego kościoła. O godz. 12.00 odbędzie się Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem wikariusza generalnego naszego zakonu o. Jerzego Norela z Rzymu. Podczas eucharystii będziemy dziękowali za wszystkich konserwatorów, budowniczych i Darczyńców, dzięki którym mogliśmy dokonać tego dzieła. Natomiast o godz. 15.30 odbędzie się odsłonięcie i poświęcenie instrumentu, podziękowania i przemówienia oraz koncert inauguracyjny. Na Mszy św. o godz. 12.00 zostanie też ofiarowany i zaprezentowany przez Pocztę Polską znaczek z naszymi organami przygotowany z okazji 400. lecia powstania instrumentu. Serdecznie zapraszamy na te historyczne wydarzenia wszystkich Patronów, Darczyńców oraz wiernych z naszego kościoła.
 5. Na najbliższy piątek Arcybiskup Metropolita Gdańsku mając na uwadze dobro duchowe wiernych udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się, aby tego dnia pomodlili się i intencjach Ojca Świętego Franciszka.

Dziś po Mszach o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 Pan Andrzej Szadejko zaprasza na lektorium, gdzie będzie prezentował efekty zakończonej pracy organmistrzów. Natomiast po Mszy o godz. 12.00 zapraszamy na poczęstunek na dziedzińcu.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20.05.2018

 Zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30.

 1. Niezmiernie miło nam poinformować, że w minionym tygodniu dokonaliśmy odbioru technicznego w pełni odbudowanych organów z naszego dużego kościoła. Uroczyste poświęcenie, którego dokona wikariusz generalny naszego zakonu o. Jerzy Norel z Rzymu odbędzie się za dwa tygodnie – 3 czerwca – już dziś serdecznie zapraszamy na to historyczne wydarzenie.
 2. W przyszłą niedzielę, 27 maja, w Uroczystość Świętej Trójcy serdecznie zapraszamy na uroczystą Sumę Odpustową o godz. 12.00. W czasie Eucharystii będziemy dziękowali Bogu za wszystkich Przyjaciół, Dobrodziejów i Wiernych spotykających się na modlitwie
  w naszym kościele oraz w intencji wszystkich wspierających renowację kościoła Świętej Trójcy. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę,
  w czasie sumy odpustowej, w kościele Świętej Trójcy, tradycyjnie przeznaczone będą na dalszą renowację kościoła – w tym roku na spłatę należności za wykonane prace przy organach. Za wszelką życzliwość, z którą się spotykamy i dzięki której możemy przywracać nasz kościół do dawnej świetności składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ! Po Mszy odpustowej zapraszamy na nasz dziedziniec na poczęstunek ciastem. Będzie też tradycyjne kawa, chleb ze smalcem, książki za złotówkę, pierniki „świętotrójcowe”, zabawy dla dzieci itp. Będzie też możliwość zwiedzania poddaszy kościoła, zapoznania się z pracami przeprowadzonymi przy organach – szczegóły na ulotkach.
 3. Organizowany jest franciszkański wyjazd na spotkanie młodzieży na polach Lednickich. Wyruszamy z Gdańska w sobotę 2 czerwca o godz. 5.00. Wracamy w niedzielę 3 czerwca przedpołudniem. W programie oprócz pobytu na polach Lednickich, przewidziany jest również godzinny pobyt w Gnieźnie. Koszt – 70 zł. Zapisy do poniedziałku 21 maja wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie powolanie.com.pl. Więcej informacji w zakrystii lub klasztorze.
 4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

– w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła

– we czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 13 maja 2018

 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe – codziennie na godz. 17.30.
 2. W przyszłą niedzielę w naszym kościele będziemy gościli grupę z wolontariatu misyjnego „Dzieło na misji” – wolontariat misyjny w Etiopii i Argentynie. Studenci z tego wolontariatu zbierają środki na wyjazdy do pomocy na misjach.
 3. W najbliższą sobotę przypada wigilia Zesłania Ducha Świętego. Z tej racji w naszym kościele Świętej Anny gromadzą się tradycyjnie na czuwaniu grupy misyjne, Żywy Różaniec i Rycerstwo Niepokalanej. Początek czuwania o godz. 20.00 zakończenie o 23.00 procesją do Bazyliki Mariackiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Inne grupy i kościoły stacyjne znajdziemy wypisane na plakatach
 4. Dziś 13 maja, a zatem sto pierwsza Rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej racji zapraszamy na specjalne nabożeństwo – na Różaniec Fatimski – o godz. 17.00 odmówimy przed Najświętszym Sakramentem dwie części Różańca połączone z litanią Loretańską, natomiast po Mszy św. o godz. 18.00, w procesji w naszym dużym kościele przed figurą z Fatimy odmówimy kolejne dwie części Różańca.

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA, 22 kwietnia 2018

 1. W kwietniu swoje święto patronalne obchodzą nasi współbracia i duszpasterze o. Marek Kiedrowicz i o. Bogusław Brzozowski. Za dostojnych solenizantów pragniemy się pomodlić i polecić ich opiece Matki Najświętszej razem z wiernymi przychodzącymi do naszego kościoła w najbliższą środę podczas Mszy św. o. godz. 18.00.
 2. 29 kwietnia przypada 100 rocznica święceń kapłańskich Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Z tej racji zapraszamy w najbliższą sobotę członków Rycerstwa Niepokalanej oraz wszystkich czcicieli tego wielkiego Patrona naszych trudnych czasów na specjalne nabożeństwa, które odprawimy po Mszach św. o godz. 12.00 i 18.00.
 3. Jutro przypada liturgiczne święto św. Wojciecha, patrona Polski i Archidiecezji Gdańskiej. Tegoroczne uroczystości patronalne ku czci św. Wojciecha odbędą się na Wzgórzu Wojciechowym 6 maja o godz. 12.00.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – z tyłu kościoła na stoliku jest wyłożony najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”.

 

 

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *