1% – przeznacz na kapitalny remont organów z kaplicy św. Anny

Z serca dziękujemy Wszystkim, którzy w roku 2018 wpłacili na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Świętej Trójcy „Dziedziniec” 1% od podatku – NA RZECZ ODBUDOWY MANIERYSTYCZNO-BAROKOWYCH ORGANÓW Martena Friese z kościoła Świętej Trójcy w Gdańsku. W ciągu kilku ostatnich lat uzbieraliśmy w ten sposób ponad 170 tys. zł. To spory wkład w odbudowę tak cennego zabytku. To również spora suma dołożona do tzw. wkładu własnego do projektu. Odbudowę organów zakończyliśmy uroczystym poświęceniem instrumentu 3 czerwca 2018 r. Ostatnią ratę za odbudowę organów (ok. 90 tys. PLN) zapłacimy po pierwszym gwarancyjnym przeglądzie instrumentu w maju 2019 r.

Można zatem jeszcze składać swoje ofiary na ten cel….

 

Po spłaceniu należności za odbudowę instrumentu w kościele Świętej Trójcy cała pozostała część kwoty zostanie przeznaczona na remont organów w kaplicy Świętej Anny, które ze względu na swój katastrofalny stan od kilku lat prawie w całości pozostają niesprawne (w ostatnim czasie udało się uruchomić tylko kilka głosów).

Jeśli zatem uznacie Państwo, że warto zaangażować się w projekt, to można:

– złożyć swoją ofiarę na ten cel (w zakrystii, u rektora kościoła lub wpłacając darowiznę na konto klasztoru);

– wpłacić 1% od podatku (wówczas na formularzu PIT należy wpisać nazwę – Stowarzyszenie Przyjaciół Kościoła Świętej Trójcy „Dziedziniec”, podać nr KRS – 0000276836 oraz kwotę, którą chcemy przekazać podając tytuł – ORGANY. Warto też zaznaczyć, że imię i nazwisko Ofiarodawcy może zostać ujawnione Beneficjentowi – w ten sposób będziemy mogli za Dar podziękować imiennie).