ODPUST ŚWIĘTEJ TRÓJCY 27 maja 2018

godz. 12.00 – uroczysta Suma Odpustowa

pod przewodnictwem o. Jana Maciejowskiego Ministra Prowincjalnego Prowincji pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (franciszkanów)

podczas Mszy Świętej usłyszymy po raz pierwszy pełne brzmienie w całości odbudowanych wielkich organów z naszego kościoła
(zagra dr hab. Andrzej Szadejko)

po Mszy Świętej na dziedzińcu:

– poczęstunek (ciasto, chleb ze smalcem, bigos franciszkański, kawa, herbata…);
– odpustowe pierniki świętotrójcowe;
– książki za złotówkę;                                                                                                                                                                                – zabawy i atrakcje dla dzieci;
– możliwość zwiedzania poddaszy kościoła – z przewodnikiem;                                                                                                   – możliwość zapoznania się z ukończonymi pracami przy wielkich organach – opowiada i prezentuje dr hab. Andrzej Szadejko – po Mszach św. o 9.00; 10.30 i 12.00;                                                                                                                             – oraz wiele innych atrakcji;

Ofiary składane na Mszy św. o godz. 12.00 oraz cały dochód z kiermaszów będą tradycyjnie przeznaczone na dalszą renowację kościoła Świętej Trójcy (w tym roku na pełną spłatę należności związanych z odbudową organów z naszego kościoła)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY